За прогнозами колишнього політв'язня Володимира Балуха, стяг має облетіти всю територію Криму. Про це він написав у фейсбуці.

Важливо Про Крим і Донбас з Росією треба говорити окремо, – Кулеба

Балух додав, що сьогодні ідеальний день для запуску прапора у небо, адже цьому неабияк сприяє погода.

Чому сьогодні? Все дуже просто. У нас 23 числа День державного прапора України й саме напередодні хотілося запустити цей стяг. А сьогодні вітер наш, небо чисте, видно буде здалеку. Наші люди на окупованій території чекають від нас світлого посилу,
– сказав Балух.

Очікується, що у чистому небі український прапор буде добре видно, а вітер віднесе його вглиб території Криму.

Актуально Росія над прірвою: чим можуть обернутись протести в Білорусі для Криму?

Насамкінець Балух підкреслив, що це був поклик для кримчан, які з різних причин були вимушені покинути територію окупованого півострова.

Над анексованим Кримом замайорів величезний український прапор / Фото Сергія Савченка

Анексія Криму: все, що потрібно знати

  • 2014 року в окупованому Росією Криму та місті Севастополь, в обхід українського законодавства, відбувся так званий референдум щодо статусу Криму.
  • Згідно з російськими даними, 96,77% жителів Криму підтримало приєднання півострова до Росії, у Севастополі за приєднання до Росії проголосували 95,6% містян.
  • Результати неконституційного референдуму були грубо сфальсифіковані, а вже через два дні, 18 березня 2014 року, в Кремлі відбулось підписання так званого Договору про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації.
  • Більшість країн-членів ООН та інші міжнародні організації визнали інсценований окупантами фальсифікований кримський референдум нелегітимним.