Просто зараз у Брюсселі відбувається зустріч союзників нашої держави у форматі "Рамштайн". Різні країни Заходу уже пообіцяли нам надати системи ППО, артилерію та навіть танки, однак щодо авіації не все так однозначно. На думку Пісторіуса, про передачу Україні винищувачів можна буде починати говорити лише через 3 чи 4 місяці.

Дивіться також Київ не впаде, Росія не переможе: як Захід хоче підготувати Україну до контрнаступу

Зараз авіація "не на часі"

За словами міністра, питання про постачання винищувачів наразі не стоїть у центрі уваги. Власне, Борис Пісторіус просто-таки виключив надання німецьких винищувачів Україні в найближчій перспективі.

Якщо небо над Україною залишиться безпечним протягом наступних трьох-чотирьох місяців, тоді ми зможемо говорити про всі подальші кроки – зараз має сенс використання бронетанкових підрозділів,
– сказав глава оборонного відомства ФРН.

Водночас він заявив, що наразі пріоритетним завданням для Заходу є забезпечення безпеки повітряного простору над Україною. Задля цього партнери готові надавати нам системи протиповітряної оборони та достатню кількість боєприпасів.

Чому Україні вкрай необхідні винищувачі F-16: дивіться відеопояснення 24 Каналу

У Пентагоні також поки не готові надати Україні авіацію, але все може змінитися

  • Слід до цієї теми згадати заяву глави Міноборони США Ллойда Остіна. Він не так давно констатував, що позиція Вашингтона у питанні передачі Україні авіації є незмінною. Себто Штати поки не готові ухвалити таке рішення – про це, зокрема, також говорив президент Джозеф Байден.
  • Однак у виданні Financial Times зазначили, що все-таки Білий дім може підтримати ініціативу про надання нам цього озброєння. Як повідомляє ЗМІ, передача Україні винищувачів практично неминуча, адже Захід остерігається затягування війни.
  • Окрім того, військовий експерт Андрій Харук впевнений, що позитивне рішення стосовно цього уже ухвалене. Під час дев'ятої зустрічі у форматі "Рамштайн" партнери можуть узгоджувати лише певні деталі щодо поставок.