Про це Павло Клімкін розповів журналістам після зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто.

Читайте також: Якщо Угорщина не відкличе консула, його видворить Україна: Клімкін зробив різку заяву

Очільник МЗС зазначив, що зустріч була дуже непростою. Адже та логіка, яку вони порушили в дискусії, нагадує йому російську, а саме про начебто існування націоналістичних настроїв та переслідування угорської громади, йдеться саме про українських громадян угорського походження.

Я йому дуже чітко пояснив, що проблема не тільки у видачі паспортів. Звичайно, це проблема, але не тільки в цьому. Є друга фундаментальна проблема, чому Угорщина порушує міжнародне право і законодавство України. Якщо вона хоче це робити, відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, нехай вона запитає нас про це. І якщо ми це теоретично, звичайно, дозволимо, то тоді, будь ласка. Але ми це не дозволяємо,
– розповів Клімкін.

Клімкін сказав, що останні заяви угорської сторони він сприймає як "дуже схожі на російські".

Останні заяви, які я сприймаю насправді як полеміку, яка дуже схожа на російську. Я не хочу спекулювати, чому вона з'явилася, чи вона з'явилася після останніх контактів з російським керівництвом. Це не моя справа як міністра закордонних справ. Але, як у відомій дитячій грі, знайдіть десять розбіжностей в термінології і в тому, що кажуть,
– заявив Павло Клімкін.

Він також додав, що сторони не досягли згоди щодо важливих питань.

"Я так розумію, ми не можемо досягти згоди, оскільки у нас принципово різне бачення, як допомагати угорській громаді. Але я знову сказав пану Сіярто, я дуже відданий тому, щоб допомогти саме нашій угорській громаді", – повідомив міністр.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.