Нагадаємо, 17 листопада у Білорусі правоохоронці затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою у шпигунстві. За даними "Інформаційного спротиву", журналісту намагалися передати документ з грифом "Таємно", який виявився підробкою. Про це повідомляє керівник "ІС" Дмитро Тимчук.

Читайте також: Перетинаючи кордон з Білоруссю, кожен грає в російську рулетку, – експерт

За його словами, підробка імітує не фінальний документ з підписами, виконавцями, вихідним номером, печаткою установи, а чорновий варіант, на якому відсутні вказані обов’язкові елементи для документу з грифом таємності.

Відтак, такий "документ" могли створити особи, які не мають доступу до таємних військових документів, однак обізнані з документообігом білоруського Міноборони. Це можуть бути як агенти ФСБ Росії, так і їх поплічники в КДБ Білорусі. Зроблено це з метою організації операції для арешту українського журналіста зі звинуваченнями у шпигунстві, а в подальшому – дискредитації Білорусі у відносинах з ЄС та Україною і розкручуванні конфлікту між Білоруссю та Україною.

"В результаті, Росія досягне своєї головної мети – утримання Білорусі в зоні свого впливу", – зазначив Дмитро Тимчук.

При цьому сам "документ" не містить жодної інформації, яка мала б статус таємної.

В цілому, документ начебто складений за підсумками навчань "Захід-2017", однак, жодним чином не містить посилань на результати навчань. В документі вказується на необхідність "вивчити результати та зробити висновки". Насправді, в будь-якій аналітичній статті, яких десятки і сотні було опубліковано в російській, білоруській, українській та світовій пресі за підсумками навчань "Захід-2017" містилося більше "таємниць", ніж у цій підробці,
– наголосив Дмитро Тимчук.

Читайте також: Росія готується до "гарячої" наступальної війни, – міністр оборони Польщі

"Родзинкою" документу повинні були стати начебто "таємні" дані стосовно розміщення на території Білорусі ракетної бригади ЗС РФ та батальйону РЕБ ЗС РФ – однак, про це пишеться в світовій пресі вже як мінімум півроку. Ще одна з "інформацій" звідти – "таємні" відомості стосовно підготовки інфраструктури на території Білорусі для розміщення 1 ТА (танкової армії) ЗС РФ. При цьому це також не є таємницею, адже саме на навчаннях "Захід-2017" це питання й було головним, оскільки це було перше навчання Регіонального угруповання військ (сил) після створення 1 ТА.