Саме тому афганці просять про допомогу різних країн, зокрема й України.

Актуально Хаос в аеропорту Кабула триває: таліби наказують людям без паспортів і віз покинути територію

Що відбувається в аеропорту Кабула

Потрапити на територію летовища надзвичайно важко. А ті, хто все ж зробив це, під кулями чекають евакуації чи бодай якоїсь можливості вилетіти з Афганістану. Усі вони – тікають від нового режиму талібів, що захопили владу в країні 15 серпня.

Афганці закликають українську владу допомогти їм виїхати. Дехто з них тримає таблички з написом Ukraine та благає про допомогу.

З нами жінки та діти. Рятуйте нас,
– сказав один з афганців.

Афганець просить допомоги в української влади: дивіться відео

Чи може Україна прихистити афганців

Офіційної позиції української влади щодо цього питання наразі немає. Але Україна спрямувала всі сили, аби евакуювати з Афганістану своїх громадян. Раніше для евакуації 150 українців вилетів літак Міноборони.

Більше про це Ситуація в аеропорту дуже складна, – у МЗС назвали 2 можливі варіанти евакуації українців

Голова афганських громад в Україні Абдул Баяні заявив, що в афганців просто немає можливості покинути країну. За його словами, більшість жителів Кабула та інших міст зараз просто намагаються не виходити з дому, тому що їм страшно. Відносно пощастило тим, хто встиг закупитися продуктами., тому що зараз в країні практично нічого не працює.

Зауважимо, що таліби всіма силами намагаються перешкодити на шляху біженців до евакуаційних рейсів. Людей б'ють трубами із пластику та стріляють у повітря, аби розігнати охочих виїхати із країни.