Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко в етері телемарафону зауважив, що спроби порушення українського державного кордону не припиняються, а порушники бувають досить зухвалі та вдаються до нападу на прикордонні наряди, передає 24 Канал.

Дивіться також 12 тисяч доларів, щоб переплисти Дністер: прикордонники викрили схему втечі до Молдови

Румунські прикордонники затримали втікачів

Інцидент стався на ділянці Мукачівського прикордонного загону. Двоє порушників вистрілили у військовослужбовця та втекли в бік Румунії.

Держприкордонслужба одразу проінформувала про напад як правоохоронні органи України, так і колег у Румунії. Невдовзі вони повідомили, що в цьому напрямку затримали двох порушників.

"Всі ті обставини свідчать, що це були саме ті особи, які напали на нашого військовослужбовця", – каже Демченко.

Зараз вирішуються подальші дії щодо цих осіб, а також інших обставин, які були на момент нападу. За словами речника ДПСУ, йдеться про те, що один із чоловіків заволодів пристроєм для відстрілу гумових куль. При обшуку румунські прикордонники виявили цей пристрій у нападника.

Що ще відомо про напад на прикордонника на Закарпатті

  • Увечері 24 травня на ділянці відділу прикордонслужби "Ділове" спрацювала сигнальна міна. Прикордонний наряд відреагував на сигнал та виявив поблизу кордону двох чоловіків.
  • Прикордонник здійснив попереджувальні постріли, а після цього порушники напали на нього, відібрали зброю та втекли в Румунію. Під час втечі вони здійснили в бік військовослужбовців 5 пострілів.
  • Також журналістам вдалося дізнатися, що підозрюваними у нападі є 36-річний Андрій Боярко та 31-річний Роман Нежижим із Запоріжжя. Наразі правоохоронці готують матеріали для екстрадиції запоріжців з Румунії.