Джерело: РБК-Україна

Нардеп від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко розповів, що відповідне рішення прийняли під час засідання комітету 27 січня.

Читайте також Комітет підтримав законопроєкт, який дозволяє Венедіктовій передавати справи з НАБУ до СБУ

У комітеті висловили недовіру Сольському

Івченко стверджує, що 13 із 25 членів комітету віддали свій голос за те, щоб висловити недовіру Сольському. Всі депутати від "Слуги народу" проголосували за це рішення. Також його підтримали народні обранці з інших фракцій – серед них "Батьківщина".

Невдовзі слуги народу направлять рішення про відсторонення главі Верховної Ради Дмитру Разумкову. Якщо 226 народних депутатів підтримають цю постанову, то Аграрному комітету призначать нового очільника. За словами Івченка, торги за зміну голови комітету почалися.

Чому Сольського хочуть відсторонити

Нардепи вважають, що робота комітету є недостатньо ефективною. На їхню думку, відсторонення Сольського розв'яже цю проблему.

Варто також зазначити, що 26 січня Давид Арахамія пригрозив нардепам від "Слуги народу" виключенням з фракції, якщо вони не підтримають у другому читанні закон про референдум. Микола Сольський був серед тих, хто не проголосував за цей законопроєкт.

Хто такий Микола Сольський?

Микола Сольський є уродженцем Львівщини. З 2007 року є співзасновником "Українського Аграрного Холдингу". У 2019 році Сольського на парламентських виборах обрали до Верховної Ради. Також у 2019 році він очолив Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Цікавим є й те, що у 2018 році Росія включила його до списку українців, на яких поширюються санкції.