Там нині присутні і родичі та близькі солдатів. Адже сьогодні в Україні вперше відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

Читайте також: Перше засідання Верховної Ради ІХ скликання: онлайн-трансляція

Про його відзначення на офіційному рівні оголосив ще під час урочистостей до Дня Незалежності президент Володимир Зеленський.

29 серпня вшановують всіх, хто загинули у протистояннях за свободу. Але найперше – він приурочений до трагічного фіналу кривавих боїв у Іловайську.

Також відбулася церемонія біля будівлі Міністерства оборони України, де зачитали прізвища 223 військовослужбовців, які загинули цього дня у різні роки. Пам’ять кожного захисника вшанували ударом у дзвін і салютом із зброї Почесної варти. Там був присутній і Президент України Володимир Зеленський.

зеленський вшанував загиблих
Володимир Зеленський ушанував пам’ять захисників України

Відео: вшанування Героїв Іловайської трагедії біля Михайлівського собору

Загиблих також вшанували хвилиною мовчання на урочистому відкритті Верховної Ради.

Відео: відкриття Верховної Ради 9-го скликання

Що відомо про Іловайську трагедію

29 серпня 2014 року вони закінчились масовим вбивством українських воїнів російськими солдатами під час так званого "зеленого коридору", яким намагались вийти наші бійці з оточення. Про нього заздалегідь було домовлено з окупантами. Натомість колони нашої техніки разом з солдатами просто затисли ворожі сили і прицільно атакували з артилерії.

Серед загиблих в "Іловайському котлі" 366 українських військових, 429 отримали поранення і близько 300 потрапили в полон. Загалом, за час війни з Росією на Донбасі загинуло понад 13 тисяч українців: і солдатів, і бійців добровольчих батальйонів, і мирних жителів.

Вшановують загиблих 29 серпня всеукраїнською хвилиною мовчання.