Президент України виступив на саміті Ліги арабських держав. Український лідер розповів, що сьогодні 450 день повномасштабної війни, яку розв'язала Росія проти нашої держави, пише 24 Канал.

Дивіться також Зеленський прибув до Саудівської Аравії: це перша поїздка в Азію після вторгнення

Що заявив Зеленський у Саудівській Аравії

Володимир Зеленський закликав допомогти захистити українських людей, включно зі спільнотою українських мусульман. Разом з українським лідером прибув Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського народу.

Президент пригадав, що саме кримські татари першими постраждали від російської окупації та репресій Росії.

Ми вже маємо позитивний досвід із Саудівською Аравією з визволенням наших людей, яких захопила Росія. Ми можемо розширити цей досвід. Навіть, якщо на саміті присутні люди, які мають відмінне бачення стосовно війни на нашій землі, називаючи її "конфліктом", я впевнений, що усі ми можемо бути об'єднаними для порятунку людей з кліток російських в'язниць,
– заявив український лідер.

Він також пояснив, що на жаль, у світі й на саміті є деякі країни, які заплющили очі на ці в'язниці та незаконну анексію.

"І я перебуваю тут для того, аби усі могли чесно поглянути, не залежно від того, як наполегливо росіяни намагаються вплинути на це, що незалежність однаково повинна існувати", – сказав президент України.

Володимир Зеленський також подякував Саудівській Аравії та абсолютній більшості країн за підтримку сталих міжнародних позицій та статуту ООН.

Український лідер розповів про депортацію Росією наших дітей

Президент пригадав, що десятки тисяч арабських студентів навчаються в українських університетах, Україна традиційно забезпечує арабські країни пшеницею та іншою сільськогосподарською продукцією. Наша держава рада була вітати їхні інвестиції в Україну.

Я більш ніж упевнений, що ніхто вас не погодиться віддати загарбникам третину своєї країни. Я більш ніж упевнений, що ніхто з вас не дивився б без бою, як чужі люди крадуть дітей вашого народу,
– заявив Зеленський.

Президент пояснив, що сотні тисяч наших дітей депортувала Росія.

"Вони розлучені з рідними й наших дітей там, у Росії, навчають ненавидіти своїх рідних", – пояснив президент.

Український президент додав, що він більш ніж упевнений, що ніхто з них не змирився б з тим, що хтось захопив атомну станцію, щоб шантажувати світ новим ядерним лихом.

Зеленський закликав до втілення "формули миру"

Володимир Зеленський додав, що кожен агресор йде проти світу і його проклянуть люди. Натомість Україна запропонувала "формулу миру", щоб припинити війну, запустила зернову ініціативу і частково зняла російську зернову блокаду наших портів. Це стабілізувало продовольчі ринки та допомогло багатьом, зокрема, і націям арабської ліги.

Так само втілення нашої "формули миру" допоможе багатьом іншим народам. Воно допоможе поверненню додому всіх полонених та депортованих,
– заявив президент.

Він додав, що кожній делегації передали документ з 10 пунктами їхньою мовою. Зеленський закликав обрати пункт, який вони бажають підтримати.

"Я запрошую вас до прямої співпраці, до будь-яких посередників. Нехай наша з вами сила буде скоординованою, заради спокою та блага людей всіх націй. Будь ласка, почуйте кримськотатарський народ, почуйте мусульман України", – закликав Зеленський.

Що відомо про візит Зеленського в Саудівську Аравію

Володимир Зеленський 19 травня прибув у Саудівську Аравію. Український лідер пояснив, що пріоритети візиту:

  • повернення усіх політичних в'язнів Криму і тимчасово окупованих територій;
  • повернення всіх полонених та незаконно депортованих;
  • представлення нашої "формули миру", до реалізації якої необхідно залучити якомога більше держав;
  • гарантування енергетичної безпеки наступної зими;
  • захист мусульманської спільноти України.

Прессекретар президента України Сергій Никифоров заявив у ефірі телемарафону, що Володимир Зеленський вже:

  • зустрівся з президентом Саудівської Аравії та Спадкоємним принцом Мухаммадом ібн Салманом ас-Саудом;
  • виступив на засіданні Ліги арабських держав перед 22 учасниками.

Речник президента пояснив, що Зеленський підіймав тему повернення додому військових, цивільних, політичних в'язнів, незаконно депортованих дітей. Також обговорювали проходження зимового періоду, гарантування енергетичної безпеки та надалі – інвестиції в Україну.