Ці діячі увійшли до топ-100 впливових людей року за версією читачів Time. До слова, Зеленський цього року очолив рейтинг.

Читайте також Росія не захоче сідати за стіл переговорів, доки відчуває силу, — Зеленський

Чому війна триває, а вплив не працює

Президент зауважив, що цей перелік був складений у час, коли у Європі триває найстрашніша війна за останні 77 років, яку поки не можемо зупинити. Зеленський запитав, чому вплив лідерів не працює на повну, чому кровопролиття триває, чому людина, яка не належить до цього переліку, тримає в заручниках тисячі людей?

Ракети мають служити науці чи смерті

Зеленський зауважив, що на другій сходинці рейтингу опинився Ілон Маск – людина, яка запускає ракети в космос та відкриває новий простір можливого для інтелекту та технологій. Однак думки світових лідерів зайняті не Ілоном, а тим, хто запускає ракети по мирних людях і знищує життя. За 105 днів Росія запустила по Україні понад 2 тисячі ракет. Більшість з них – по цивільних об'єктах.

Глава держави розповів, що на початку війни говорив з Ілоном. Він запропонував допомогу, завдяки якій ми можемо забезпечити людей стабільним зв'язком.

Однак чи є лідери, які переживають, чи візьме Ілон слухавку, які переживають, чи прийме він їх. Чи є лідери, які думають, якої довжини буде стіл, коли Ілон Маск сяде з ними поговорити?
– риторично запитав президент.

Відтак Зеленський додав, що ж тоді дає вплив: які ракети – ті, що служать науці чи смерті? За словами президента, щось вийшло з-під контролю: недооцінення власного впливу або нашого ставлення до лідерства.

Чому одна людина може шантажувати світ

Зеленський наголосив, що дуже поважає лідера Великої Британії Бориса Джонсона. Однак не від нього залежить, чи буде їжа на столах Африки, Азії чи Латинської Америки. Це російський флот заблокував українські порти, і світ опинився на порозі продовольчої кризи. Якщо блокада продовжиться, голод може загрожувати мільйонам людей.

Президент зазначив, що зі світовими лідерами, зокрема з Джонсоном, постійно обговорюють, як зняти блокаду. Щоправда, поки весь світ думає про цю проблему, одна людина продовжує шантажувати світ голодом. "Іншість" цієї людини, тобто Путіна, проявляється у всьому. Наприклад, у боротьбі за вплив. Зеленський не розуміє, чому ця "іншість" досі прийнятна для деяких світових лідерів

Зброї та санкції – це вакцина проти "COVID-22"

Зеленський зауважив – абсолютно справедливо, що до впливового рейтингу Time потрапили медики, які боролись з коронавірусом. Вони герої свого часу, які сумлінною працею спонукали світ до об'єднання. Президент пригадав, як спочатку країни закривали кордони з надією вбезпечити себе від хвороби, але потім стало зрозуміло – для COVID-19 немає кордонів. Багатьом країнам довелось подолати серйозні виклики, аби знайти вакцину.

Тепер ситуація повторюється. Зеленський наголосив, що зброї та санкції – це так само вакцина проти "COVID-22", який принесла Росія. Він небезпечніший, ніж COVID-19. А підтримують цей "вірус" країни та компанії, які вважають, що на російських грошах все ще небагато крові.

Чому зброю та санкції так важко отримати? Чому для деяких країн "COVID-22" так само немає, як для конспірологів не було COVID-19,
– дорікнув президент.

Настав час бути впливовими на 100%

Зеленський подякував президенту США Джо Байдену, який об'єднав весь світ, коли на нас напала Росія. Це проявляється в оборонній підтримці, фінансовій, політичній координації. Чого лише вартий ленд-ліз. Проте війна Росії проти України досі продовжується, а мирні люди гинуть. Тому ключове запитання – коли цьому буде край? Відповіді немає.

"Може ми не користуємося усім потенціалом нашого впливу і нашого лідерства. Це моє запитання до США", – зазначив Зеленський.

Український лідер додав, що настав час бути впливовими на 100%. Світ може забезпечити поразку тиранії та захистити свободу. Лідери нашого часу повинні зробити це, оскільки впливовість зобов'язує.

Дивіться відео – Зеленський виступив на TIME100 Gala перед лідерами світу: