На Харківському напрямку тривають важкі бої. У Генштабі повідомили, що противник, за підтримки авіації, намагався п’ять разів прорвати рубежі нашої оборони в районах Липців і Вовчанська.

Читайте також В ISW пояснили, що стоїть за операціями окупантів на Харківщині та новою заявою Путіна

Ситуація на Харківщині

Ворог завдав авіаударів поблизу Липців, Веселого, Нескучного та Удів, використавши загалом 17 КАБів. Водночас українські бійці не дають ворогу просунутися вглиб території.

Крім того, на окремих ділянках українські підрозділи провели штурмові дії,
– заявив Генштаб ЗСУ.

Окупанти продовжують зазнавати великих втрат: протягом доби на цьому напрямку противник втратив: живої сили – 25 осіб, військової техніки та озброєння – 12 одиниць.

ЗСУ покращують тактичне положення

На Лиманському напрямку противник тричі намагався потіснити підрозділи Сил оборони біля Новосадового, Торського та Григорівки, та успіху не мав.

Натомість наші захисники покращили тактичне становище в деяких районах цього напрямку.

Бої на Донеччині

На Покровському напрямку росіяни підтримують інтенсивність наступальних дій. Від початку доби російські окупанти вже 10 разів намагалися прорвати нашу оборону, зокрема в напрямках населених пунктів Новоолександрівка, Євгенівка, Новоселівка Перша та Уманське. Активно працювала російська авіація, удари якої припали на райони Олександрополя, Євгенівки, Калинового, Восхода та Уманського.

Від початку доби лише на Донеччині загальні втрати противника складають близько 115 російських окупантів та 15 одиниць військової техніки,
– додають у Генштабі.

Наступ на Харківщині: що важливо знати

  • Росія 10 травня розпочала новий наступ у Харківській області. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що ворог мав почати його пізніше. За його словами, противник розширив зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів та змусив нас залучити резерви.
  • Сирський вважає, що головна мета наступу на Харківщину – створити хаос і паніку для того, щоб змусити наші угруповання відходити на східних напрямках і дестабілізувати ситуацію всередині країни.
  • Тим часом керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко припустив, що Росія має намір "торгуватися" за кошт захоплених населених пунктів Харківської області. Кремль хоче покласти їх на стіл переговорів в обмін на інші території.