Контрнаступ на Херсонщині є результатом неймовірних зусиль наших військових. 24 канал зібрав усю актуальну інформацію про те, що відбувається на Півдні.

Зверніть увагу На херсонському напрямку триває контрнаступ ЗСУ: карта бойових дій

Передумови контрнаступу

Переходу ЗСУ до наступальних дій передувала серія ударів по складах та позиціях окупантів на Півдні та знищення мостів, які ворог використовував для постачання зброї й продовольства на правий берег Херсонщини. Мова йде про 4 мости:

  • Антонівський міст;
  • Антонівський залізничний міст;
  • Каховський міст;
  • Дар'ївський міст через річку Інгулець.

Унаслідок вогневих уражень, мости стали непридатними для використання, через що окупаційні війська на правому березі Херсонської та частини Миколаївської областей стали фактично відрізаними від тимчасово окупованого Криму, через який їм надходила підмога.


Ситуація на Херсонщині станом на 29 серпня / Карта DeepStateMap

ЗСУ прорвали першу лінію оборони ворога

29 серпня Збройні Сили почали успішні наступальні дії на Херсонщині. Оперативне угруповання військ "Каховка" повідомило, що так званий 109 полк злочинців квазіреспубліки відійшов зі своїх позицій на Херсонщині. Їх підтримували російські десантники, які також втекли з поля бою.

Після цього у мережі з'явилося відео окупанта, який каже, що ЗСУ прорвали першу лінію оборони.

Як тікали вороги з поля бою: дивіться відео

Згодом керівниця об'єднаного координаційного штабу Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в коментарі 24 каналу підтвердила, що ЗСУ прорвали першу лінію оборони окупантів на Херсонщині. Водночас вона наголосила, що контрнаступ триває уже давно.

Ситуація на Півдні складна, але її контролюють ЗСУ

Наталія Гуменюк розповіла, що очікувано окупанти реагують на наступальні дії Збройних Сил і намагаються маневрувати й стягувати резерви, які у них залишилися. Ситуація на Півдні залишається складною, однак її контролюють наші війська.

Вони намагаються підтягувати сили, маневрувати своїми резервами, реагуючи на наші наступальні дії, їх досить багато, у них ще є техніка. Ми це усе усвідомлюємо. Тому ситуація досить складна, але вона контролюється силами оборони Півдня України. І, відповідно, наступальні дії йдуть за нашим сценарієм,
– наголосила Гуменюк.

Водночас керівниця координаційного штабу Сил оборони Півдня порадила окупантам скласти зброю та здатися у полон, бо навіть в українському полоні їм буде краще, ніж там, куди їх відправлять командири.

російські пропагандисти уже б'ють на сполох, що в окупантів є ризик втрати Херсона. Наприклад, проросійський блогер олексій дрьомов визнав, що українські захисники "стріляють із усього, що мають, а мають вони зараз багато". Окупанти передчувають неминуче, то ж це радує.

Реакція Офісу Президента

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак лаконічно відреагував на початок контрнаступу і наголосив, що попереду наш український Херсон.

Заступник Єрмака, Михайло Подоляк, наголосив, що зараз українська делегація "проводить успішні переговори з росією" на південних напрямках фронту.

Переговори з росією в єдиному можливому сьогодні форматі веде спеціальна українська делегація, зокрема на південному напрямку фронту. "Перемовини" відбуваються успішно. Очікуємо на нові "компроміси" у вигляді "жестів доброї волі",
– підкреслив Подоляк.

Українцям радять бути обережнішими

Керівниця об'єднаного координаційного штабу Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк звернулася до тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях та закликала їх подбати про свою безпеку – запастися водою та продуктами, перевірити аптечки та перебувати поблизу безпечних місць для укриття. Тим, хто живе біля військових об'єктів ворога, Гуменюк порадила знайти собі інший тимчасовий прихисток.

Водночас ЗСУ закликали українців, зокрема й блогерів з великою авдиторією утриматися від сенсаційних заяв щодо контрнаступу й не поширювати їх, допоки не буде офіційних коментарів.

Тим часом навіть на Донеччині окупанти панікують

За даними джерел 24 каналу в розвідці, новини про прорив першої лінії оборони окупантів не на жарт перелякали росіян на Донеччині. Вони почали усвідомлювати, що є те, що неминуче станеться.

Тому в тимчасово окупованому Лимані загарбники намагаюся організувати якнайшвидше вивезення до росії усього награбованого в Україні.

Важливо – Гуменюк про наступ ЗСУ на Херсонщині: дивіться відео