Окупантів відтіснили з першої лінії оборони Херсонщини

Так українські військові змусили відійти 109 полк бойовиків з квазіреспубліки, а за ними втекли російські десантники. 24 канал публікує карту бойових дій на Півдні України.

До теми ЗСУ почали контрнаступ на Херсон: все, що відомо

ЗСУ виснажили ворога

Речниця Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк пояснила, що контрнаступальні дії розпочались уже давно і були направлені на виснаження ворога, зокрема йдеться про:

  • вогневий контроль над логістикою та транспортними "артеріями",
  • знищення пунктів боєпостачання, складів тощо.

Виснаживши ворога, ми вже зараз маємо сили і можливості розпочати наступальні дії на кількох напрямках, що зараз і відбувається. Можна констатувати, що на певних ділянках вже прорвано перший рубіж оборони,
– заявила Гуменюк.

Наступальні дії йдуть за планом ЗСУ

В ОК "Південь" наголошують, що для ЗСУ обстановка в операційній зоні на південнобузькому напрямку складна, але контрольована. На місці досить потужні сили ворога.

Водночас динаміка розвитку обстановки досить швидка, оскільки росіяни переміщуються, реагують на наші війська.


Карта бойових дій на Херсонщині 29 серпня / Скриншот Liveuamap

ЗСУ знищили майже всі мости на Херсонщині: тікати нікуди

росіяни на території Херсонської області потрапили в пастку, адже українським захисникам за допомогою HIMARS вдалось знищити практично всі великі мости регіону.

Зокрема, Антонівський залізничний, автомобільний та Новокаховський, якими можна переміщувати військову техніку. Залишились тільки пішохідні переходи.


ЗСУ знищили шляхи втечі окупантів до Криму / Фото Оперативне угрупування військ "Каховка"

Крім того, в окупованому Бериславі українські захисники влучили у машинний завод, де базувалися росіяни. Відомо про знищення позиції загарбників біля Північнокримського каналу.

Вибухи в окупованому Херсоні не припиняються

На Херсонщині доба 29 серпня почалася для загарбників відразу невесело – після опівночі в низці телеграм-каналів повідомили про потужні вибухи в Новій Каховці та Антонівці.

Від самого ранку місцеві жителі чули потужні вибухи в районі винзаводу. Як жартує речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук, Нова Каховка активно розвиває бавовняні культури.

По обіді, стало відомо про нові влучання. За попередньою інформацію, є влучення по Антонівському залізничного мосту та його околицях. Також повідомляється про "приліт" у базу росіян у Новій Каховці.

Тож, росіяни в паніці оголосили евакуацію. А проросійський блогер олексій дрьомов визнав, що українські захисники "стріляють із усього, що мають, а мають вони зараз багато".

Більше про це – деталі початку контрнаступу на Півдні: дивіться відео