Шеппс також зазначив, що саме затримка надання допомоги Україні дала Росії вікно можливостей для руху на півночі Харківської області.

Дивіться також Ми маємо більш міцні позиції на Харківщині, – Зеленський

Шеппс впевнений у можливостях ЗСУ відбити наступ

Міністр оборони Британії наголосив, що Конгрес Сполучених Штатів не поспішав із надсиланням додаткової допомоги Україні й залишив паузу, в яку, ймовірно, Путін спробував почати наступ на Харківську область.

Шеппс також висловив впевненість, що Україна зможе відбити російську атаку. Однак наголосив, що попереду Збройні Сили України чекає "кілька важких тижнів".

Але цього (наступу Росії на Харківську область – 24 Канал) не повинно було статися,
– додає він.

Глава Міноборони Британії також заявив, що європейці також повинні активізуватись. Тому закликав інші європейські країни взяти на себе зобов'язання витрачати 2,5% валового внутрішнього продукту (ВВП) на оборону, що британський уряд має зробити до 2030 року.

Водночас Шеппс висловив свою незацікавленість у тому, щоб Велика Британія змінила свої правила і дозволила використання своєї зброї на території Росії. Натомість британський міністр закликав Німеччину та інші країни розглянути можливість дозволити використання їхньої зброї в Криму після його незаконної анексії Росією у 2014 році.

Росіяни сповільнили наступ у Харківській області

  • У Генштабі ЗСУ 19 травня розповіли, що на Харківському напрямку активність окупантів дещо сповільнилася. Станом на 16:00 там відбулося вісім бойових зіткнень.
  • Водночас російські загарбники не полишають спроб прорвати нашу оборону біля Вовчанська, Стариці, Липців у Харківській області. Водночас на Куп'янському напрямку у Харківській області станом на зараз Сили оборони уже відбили п’ять ворожих атак.
  • У Генштабі також запевнили, що українські воїни тримають оборону на всіх ділянках фронту. Крім того, наші захисники ведуть вогонь у відповідь і контратакують на окремих ділянках.
  • Водночас генерал-лейтенант США у відставці Бен Годжес наголосив, що битва за Харківщину не стане вирішальною. Адже якби вона такою була, то це б означало, що вона закінчить війну.