Окупанти можуть піти в наступ одразу на трьох напрямках. Про це йдеться у матеріалі "Під знаком сови" на офіційному сайті Головного управління розвідки Міноборони України.

Читайте також Україна готова, – Резніков про ймовірний новий наступ Росії в найближчі місяці

Де саме може піти в наступ ворог

У січні розвідка зафіксувала, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей. Зокрема для забезпечення проведення наступальних операцій на Сході та Півдні України навесні та влітку 2023 року.

Відповідний наказ про мобілізацію 500 тисяч призовників у січні – це на додаток до 300 тисяч мобілізованих у жовтні 2022 року.

І це ще одна очевидна ознака того, що путінський Кремль не має наміру припиняти війну. Ми визначили, що наступи військ Росії можуть бути у Донецькій та Луганській областях, а також, можливо, на Запоріжжі,
– зазначили в ГУР.

Водночас на Херсонщині та у Криму окупанти вестимуть оборону. За даними розвідки, нова хвиля мобілізації в Росії триватиме до двох місяців. Однак, реалізація планів ворога прямо залежить як від оснащення російських резервістів, так і від рівня, якості і темпів західної військової підтримки українських захисників.

Останні новини про можливий наступ Росії

  • Міністр оборони України заявив, що росіяни не нападатимуть так, як у лютому 2022 року. Окрім того, на думку Резнікова, окупанти спробують зробити щось до 24 лютого. Найбільша концентрація ворожих військ наразі на Сході нашої держави.
  • Наступ росіян на Луганщині може початися вже після 15 лютого. Окупанти вже стягують туди свої резерви. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
  • Тим часом у FT прогнозують нову спробу російського наступу вже у найближчі 10 днів. Журналісти посилаються на неназваного радника ЗСУ. Вони стверджують, що Київ отримав "дуже надійні дані розвідки" про намір Росії розпочати новий наступ.
  • Спеціальний радник Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Ден Райс вважає, що повторний наступ все ж таки може бути. За його словами, країна-агресорка планує його навесні. Однак Ден Райс впевнений, що Росія втратила можливість досягти будь-яких істотних успіхів у наступі.