Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко сказав 24 Каналу, що в разі виходу ЗСУ на Азовське узбережжя, наступ триватиме надалі. Усе завдяки суглинним ґрунтам, які гарно вбирають вологу.

До теми Передумови є, – Черник припустив, чи зможуть ЗСУ вийти на Азовське узбережжя цього року

"Усе залежить від того, де саме ми будемо тоді, коли розпочнеться сезон дощів і морозів. Якщо ми перебуватимемо між Токмаком і Мелітополем, тоді це не вплине катастрофічно на наші можливості просування", – пояснив Коваленко.

Так, захисники мають всі шанси вийти на ці території. Для цього лишилось подолати близько 15–20 кілометрів.

Де дощі можуть загальмувати наступ ЗСУ

"Саме на Луганщині й Донеччині погодні умови дійсно впливають негативно на наступальні дії. Хоча по Лимано-Куп'янській вісі ми перебуваємо в обороні", – зазначив Коваленко.

Так, дощі на чорноземних ґрунтах швидко утворять бездоріжжя, яким буде неможливо просуватись. Однак ніхто не скасовував контрбатарейну боротьбу – знищення ворога за допомогою артилерії.

Ситуація на фронті: останні новини

  • Минулого тижня українські військові звільнили Андріївку та Кліщіївку на південь від Бахмута. Завдяки поверненню сіл захисники тримають під вогневим контролем трасу до Горлівки.
  • Крім того, Сили оборони України просуваються на Півдні. З початку наступальної операції вдалося звільнити 262 квадратні кілометри та знищити чимало окупантів.
  • Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що наші бійці вже звільнили понад 54% окупованої території. Захисники зберігають стратегічну ініціативу.