Про це 24 Каналу розповів начальник пресслужби Східного угруповання ЗСУ Ілля Євлаш, зазначивши, що у ЗСУ з'явився новий плацдарм який надасть можливість й далі відбивати українські території у ворога.

Дивіться також Звільнення Андріївки та стабілізація фронту: як за тиждень змінилась карта бойових дій

Окупанти опинились на незручних позиціях

Водночас на цій ділянці фронту розташовані панівні висоти, які надають можливість нашим захисникам "бачити" далі та завдавати найточніших уражень по окупантах, які опинились на незручних для них позиціях.

Також під нашим вогневим контролем вже перебуває траса Горлівка – Бахмут. Ця артерія постійно та досить ефективно використовувалась росіянами для постачання їхнього угруповування у Бахмуті,
– наголосив начальник пресслужби Східного угруповання.

Зараз траса розташована від лінії зіткнення на відстані приблизно 3 кілометри, що є в зоні досяжності української артилерії, мінометів та інших розрахунків. І це унеможливить або серйозно ускладнить постачання та використання цієї траси з боку противника.

"Однак подальше просування росіян призведе до ще більших їхніх проблем та прийняття необхідних критичних рішень", – зазначив Євлаш.

Які подальші кроки ЗСУ після звільнення Кліщіївки та Андріївки: дивіться відео

Артилерія працює ефективніше

Наразі ЗСУ продовжує успішні бойові дії на Бахмутському напрямку. І це позитивно впливає на ефективність роботи української артилерії.

Чим глибше Сили оборони заходять в тили противника, тим далі може добивати наша ствольна та реактивна артилерія, а також високоточне озброєння. Це дозволяє більше нищити складів, пунктів управління, засобів зв'язку та іншого необхідного обладнання, яке росіяни використовують проти нас в боротьбі,
– підкреслив начальник пресслужби Східного угруповання ЗСУ.

Однак противник характеризується високою стійкість та "огризається", а тому бої на цій ділянці фронту йдуть дуже складно. Проте українські героїчні воїни, які ціною свого життя вибивають нашу перемогу, доводять, що для українського військовослужбовця немає різниці, кого перемагати – чи ахматівця, чи вагнерівця, чи будь-кого іншого.

"Окупанти до останнього будуть триматися за Бахмут, адже для них це дуже важлива стратегічна точка. Проте подальший хід дій буде залежати від низки чинників", – зауважив Ілля Євлаш.

Читайте також "Тілами ворогів вкриті всі поля": як 3 ОШБр звільняла Андріївку

  • З 15 вересня українські сили деокупували села Кліщіївка та Андріївка, які розташовані на відстані близько 8 кілометрів південніше Бахмута. Це дозволило ЗСУ просунутись до траси Т 05-13, яка є основною дорогою для росіян постачання до Бахмута з півдня.
  • Проте, за даними британської розвідки, окупанти продовжують контролювати залізничну колію, яка пролягає вздовж насипу між Кліщіївкою та дорогою Т 05-13. І ця залізниця створює перешкоду, яку легко захистити.
  • Крім того, у розвідці вважають, що передислокування російських ВДВ із Бахмута на Запорізький напрямок можливо послабило оборону окупантів поблизу міста.