Причиною цього стали звинувачення у бік речниці щодо заборони висвітлювати воєнні злочини Росії в зоні її відповідальності. Зокрема, це стосується Херсонської області.

Цікаво "Найкращі пресофіцери – вихідці з медіа": у Раді відповіли, чи буде бронь для журналістів

Медійники закликали усунути Гуменюк від її посади

Інститут масової інформації опублікував заяву медійників до головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, міністра оборони України Рустема Умєрова та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича щодо прохання замінити Гуменюк на "компетентнішу особу" та "не допускати її до будь-якого керування комунікаціями".

Впевнені, що особа, яка керує комунікаціями ОСУВ під час війни, повинна вміти адекватно та професійно взаємодіяти з медіа, розуміти надзвичайну важливість висвітлення подій із фронту, необхідність документування та привернення уваги до злочинів росіян і в жодному разі не ставити невиправдані обмеження, які перешкоджають роботі журналістів,
– мовиться у зверненні.

Журналісти також звернулися з проханням надати їм доступ до районів Херсонської області та сусідніх районів. Вони стверджують, що ці райони були заблоковані Наталією Гуменюк протягом тривалого періоду, що призвело до значних інформаційних наслідків для України.

Спільну заяву підписали українське об'єднання "Медіарух", громадська організація "Детектор медіа" та близько 100 представниками українських та іноземних ЗМІ.

Наразі і Гуменюк, і Оперативне командування "Південь" утримуються від надання будь-яких коментарів щодо звернення ЗМІ.

Раніше писали про нібито звільнення Гуменюк з ОК "Південь"

  • У грудні 2023 року низка ЗМІ писала, що Наталію Гуменюк нібито звільнили з посади очільниці пресцентру Сил оборони Півдня України. Зрештою сама військова спростувала всі заяви медіа.
  • Гуменюк на своїй сторінці у фейсбук Наталія Гуменюк зауважила, що "хтось вангував, що Гуменюк усьо… правда в тому, що Гуменюк усьо по силах". Тоді здебільшого українці не зрозуміли до кінця сенс цього допису.
  • У коментарі журналістам 24 Каналу Гуменюк наголосила, що її пост неправильно інтерпретували, і їй наразі "все по силах". Зокрема, речниця зауважила, що продовжує виконувати обов'язки у пресцентрі. Таким чином вона спростувала заяви про нібито її звільнення з Сил оборони Півдня.