Про це він сказав на Лізі робітничої молоді в Норвегії 4 серпня. Він наголосив, що основна мета НАТО, як спільноти, запобігти війні та зберегти мир.

До теми Столтенберг обговорив із Зеленським Оленівку та закликав швидше передавати Україні озброєння

Він каже, що зараз це важливіше, ніж будь-коли, адже в Європі відбувається війна – росія напала на Україну.

Президент путін напав на ні в чому не винну країну та людей із застосуванням військової сили для досягнення своїх політичних цілей. Те, що він робить, - це кидає виклик світовому порядку,
– заявив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, війну спровокувала вимога путіна контролювати Україну та не розширювати НАТО. "Він не поважає бажання України стати частиною нашої спільноти", – додав він.

Завдання НАТО у війну росії проти України

Генсекретар Альянсу заявив, що у цій війні НАТО має два завдання – підтримати Україну і не допустити переростання конфлікту в повномасштабну війну між НАТО і росією.

Він наголосив, що НАТО підтримує право України на самооборону.

"Велику мужність проявив український народ протягом війни. Відколи росія анексувала Крим у 2014 році, деякі країни НАТО допомагали Україні. На саміті НАТО країни Альянсу заявили, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно", – зауважив він.

Столтенберг заявив, що весь світ бачить військові дії, напади на цивільне населення та руйнування, яких не було з часів Другої світової війни.

Але також у наших власних інтересах, щоб путін не досяг успіху в своїх амбіціях в Україні… Якщо Росія виграє цю війну, вона матиме підтвердження того, що насильство працює. Тоді наступними можуть бути інші сусідні країни,
– вважає він.

Генсек зауважив, що просування росіян знову зупинилося. А українці показали вміння завдавати ударів у відповідь і повертати території, планують контрнаступ на півдні.

"Друге завдання НАТО – не допустити поширення війни. Ми це робимо і тим, що не є стороною війни – ми не входимо в Україну з військами. Ми також показуємо, що напад на одну з країн НАТО спричинить відповідь усього Альянсу. Тому ми нарощуємо військову присутність на східному кордоні", – відповів він.

За його словами, відтоді, як почалася війна, НАТО має близько 40 000 солдат переважно на сході. Вони підтримуються значною кількістю літаків і кораблів. "Як казали стародавні римляни: "Якщо хочеш миру, тобі треба планувати війну", – додав він.

До слова, ЗМІ повідомляють, що прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон може стати наступним генеральним секретарем НАТО та замінити на цій посаді Єнса Столтенберга.

Відео до теми – коли Україна може почати переговори з росією: Подоляк назвав складові