Агресивно налаштовані чоловіки увірвались у приміщення креативного простору IZONE під час попереднього заходу – панельної̈ дискусії̈ делегацій̈ "Міжнародного комітету Червоного Хреста" "Жінки на лінії зіткнення: як їх змінили нові реалії̈". Вони здіймали галас, зірвали повноцінне проведення заходу, та зламали фотовиставку "Шанувати різноманіття", що була розміщена на стінах.

Читайте також: Націоналісти згадали про "порядок від Бандери" під посольством Польщі у Києві

Тут розповідатимуть, що добровольці, які воювали десятками років і займалися активним громадським життям або волонтерською роботою, – це погані люди. Організація "Інсайт" екстремісти, які проплачені закордонними фондами. Вони просувають такі дегенеративні речі, як легалізація гомосексуалізму в школах. Ми пікетуємо їх лекцію, бо вона українофобна,
сказав Петро.

Він додав, що є одним з керівників "Правого сектору". З проїздом поліції, чоловіків вдалося відтіснити з приміщення й організатори змогли провести захід.

Наша задача охорона громадського порядку, щоб не було насильства. Якщо пікетувальники мирно себе поводитимуть, хай пікетують. Якщо ні почнемо їх затримувати за правопорушення,
прокоментував правоохоронець Олександр.

Дискусію "Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні" в рамках Docudays UA організували Центр інформації про права людини, Коаліція з протидії̈ дискримінації̈ та ГО "Інсайт".

Коли я проходила до IZONE, праворадикали заблокували вхід, мене особисто не пропускали, і сказали, що запланований нами захід не відбудеться. Вони протестували проти обговорення проблеми ультраправих рухів як такої, вигукували традиційні свої гасла – за сімейні цінності, проти ЛГБТКІ-спільноти, про вимирання білої раси тощо. Хочу подякувати поліції, які спрацювала дуже професійно. Ми змогли провести обговорення, як ми і планували,
– розповіла Тетяна Печончик, Голова правління ГО "Центр інформації про права людини".

Фестиваль Docudays UA піднімає важливі проблеми, пов’язані з дискримінацією. Організатори фестивалю стверджують, що були готові до агресії право-радикальних рухів.

Читайте також: Гомофобія РФ у Франківську: міськрада вимагає заборонити "пропаганду гомосексуалізму"

"Ми не проти діалогу з ультраправими, але ми проти діалогу методами сили. Тому після того, як ці люди увірвались на захід і зупинили акцію "Міжнародного Червоного хреста" про те, як жінки воюють в АТО, зірвали фотовиставку, ми будемо діяти далі. Ми вимагатимемо покарання цих людей", – зазначив Володимир Яворський, правозахисник, член Організаційного комітету Docudays UA.

Окрім цього, Docudays UA вимагатиме розслідувати завідомо неправдиве повідомлення про замінування будівлі креативного простору. За словами активістів, це класична тактика праворадикальних груп щодо зриву будь-яких акцій.

"Проблема полягає в тому, що поліція ніколи не розслідує цих випадків. Адже коли людина телефонує і дає хибне повідомлення про замінування, наприклад, станцій метрополітену, то таких людей знаходять і карають. А коли відбувається призупинення правозахисних акцій чи подій, то такі випадки залишаються безкарними", – зазначають правозахисники.