Відповідне рішення ухвалили під час засідання 10 лютого. Члени Нацради розглянули результати позапланових безвиїзних перевірок двох юридичних осіб – ТОВ "Наш 365" (логотип "НАШ") і ТОВ "Наша Прага" (логотип "Максі-ТВ").

Раніше Імперія Медведчука, "НАШ" – не наш і гучні фейки: як Росія утворила другий фронт проти України

Ліцензіати порушили законодавчі норми

Вони транслювали в своїх ефірах одну й ту саму передачу "Важливе" за участі народного депутата Євгена Мураєва і політолога Сергія Тарана. Перевірки підтвердили порушення ліцензіатами законодавчих норм щодо розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті,
– пояснили у Нацраді.

Перевірки регулятор здійснював на звернення "Детектор Медіа" – за результатами моніторингу ефірів від 1 і 2 вересня 2021 року.

Про що мовилось під час ефіру з порушеннями:

  • Темою передачі став візит президента України до США.
  • Гість передачі Євген Мураєв висловлював свої переконання про негативні наслідки приєднання України до ЄС і НАТО.
  • Він, ігноруючи національні й міжнародні правові вимоги, у своїх висловлюваннях вдався до расистських висловлювань та очорнення релігійних переконань.
  • Зокрема Мураєв використовував слова "чорний Париж", "мусульманська Мекка… з хіджабами…, де страшно перебувати" і висловлював інші характеристики населення французької столиці, яке етнічно походить з африканського континенту і мусульманських країн.
  • Він говорив про приналежність мусульман до світового тероризму.

Читайте також Російську агентуру викрили: роль Мураєва у планах Кремля – невипадкова

У Нацраді кажуть, що ведучий не спробував збалансувати позицію Мураєва

У Нацраді кажуть, що ведучий програми не спробував збалансувати слова Мураєва, не прокоментував їх.

Це засвідчує нехтування стандартами журналістики і вказує на те, що обидва ліцензіати – "НАШ" і "Максі ТВ" – не вжили достатніх заходів для припинення правопорушень у прямому ефірі,
– зробили висновки у регуляторі.

Програма на другий день транслювалася у запису без жодної редакційної правки. Телеканал "НАШ" повинен сплатити до державного бюджету України штраф у сумі 124 670 гривень.

Як канали Мураєва порушували законодавство:

  • 10 лютого Національна рада оштрафувала "НАШ" і "Максі ТВ" за порушення законодавства щодо ведення передач українською мовою.
  • Загальна сума штрафу, яку мають сплатити обидві юридичні особи, становитиме близько 250 тисяч.
  • У 2021 році за результатами позапланових перевірок було застосовано 7 санкцій штрафу до "НАШ 365" через поширення закликів до розв’язання агресивної війни або її пропаганди, розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Як гриби після дощу: проросійські канали не зникають, а лиш розмножуються – відео