Політик планує повернутися додому та продовжити свою справу. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на представника органів безпеки Німеччини.

До теми Навальний був у ступорі, – ЗМІ розкрили деталі перших хвилин порятунку політика

Згодом цю інформацію підтвердила і прессекретар Навального Кіра Ярмиш. В неї викликало здивування те, що хтось міг подумати, що Навальний після цього не повернеться до Росії.

Ще раз підтверджую всім: ніяких інших варіантів ніколи не розглядалося,
– прокоментувала Кіра Ярмиш у твіттер ситуацію щодо повернення Навального до Росії.

Водночас в Німеччині відзначили, що наразі російський опозиціонер прийшов до тями та повністю усвідомлює, що з ним сталося та де він перебуває.

Серйозне порушення міжнародного права підтвердили не лише у Німеччині. Дослідження робили у 3 незалежних лабораторіях кількох європейських країн, – наголосив Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини.

Напередодні лабораторії Франції та Швеції підтвердили, що Навального отруїли формою нервово-паралітичної речовини "Новачок". Результати цих експертиз збігаються з висновками Берліна.

Отруєння Навального: основне

  • 20 серпня Навальному стало погано під час перельоту з Томська до Москви. Політика госпіталізували до лікарні Омська, де він впав у кому.
  • Російські лікарі відкинули версію отруєння і заявили, що нібито аналіз крові Навального не виявив слідів отрути.
  • Згодом опозиціонера перевезли на лікування до Берліна у клініку "Шаріте". Навальний отримав охорону та захист з боку німецької влади.
  • Німецька експертиза виявила в крові опозиціонера отруту "Новачок". Британські спецслужби дослідили, що цю речовину виготовляли на 2 заводах у Росії.
  • Через замах на опозиціонера Німеччина погрожує Росії санкціями. Ангела Меркель розглядає варіант припинення роботи над проєктом "Північний потік-2".
  • Росія поки не почала розслідування за фактом отруєння політика та відхиляє свою причетність до інциденту.
  • 8 вересня низка ЗМІ повідомили, що Навальний вийшов з коми. 14 вересня політика відключили від апарата штучної вентиляції легень.