Діабетичну кому у Навального виключили вже через 12 хвилин після того, як омські медики почали рятувати опозиціонера. Перші дослідження показали, що рівень цукру в крові політика не перевищував допустиму норму, і жодних проблем з обміном вуглеводів не було, повідомляє The Bell.

Зауважте: Вибори в Росії: соратники Навального перемагають у містах, в які він їздив до отруєння

Майже одразу лікарі виключили також інсульт. Натомість Навальний мав усі симптоми отруєння.

Це неможливо описати. Навальний був в ступорі, в стані сплутаної свідомості, він нічого не міг пояснити,
– розповіло виданню одне з джерел.

Однак за даними The Bell, в аеропорту Навальному не вводили атропін, який може частково нейтралізувати нервово-паралітичні речовини. Усе тому, що медики не запідозрили в нього отруєння таким типом речовин.

Що кажуть в омській лікарні

Головний токсиколог омської лікарні Олександр Сабаєв наполягав, що після госпіталізації Навального медики справді розглядали варіант отруєння. Вже у лікарні він нібито і ввів опозиціонерові незначну дозу атропіну. Однак згодом версію отруєння відкинули. Натомість аналізи показали, що у Навального нібито суттєво підвищений рівень цукру у крові: до 13 міллімоль на літр.

Але джерело, яке спостерігало за лікуванням Навального, каже, що у десятка лікарів, які займалися пацієнтом, не було сумнівів у тому, що його отруїли,
– повідомляє The Bell.

Це ж джерело розповіло, що вказівка відпустити Навального на лікування до Німеччини надійшла під час телефонної розмови безпосередньо з Кремля.

Що відомо про отруєння Навального

  • 20 серпня Навальному стало погано під час перельоту з Томська до Москви.
  • Літак екстрено посадили в Омську. Політика госпіталізували до місцевої лікарні, де він впав у кому.
  • Соратники Навального відразу заявили, що опозиціонера могли отруїти, однак російські лікарні заперечували цей факт. Омські медики заявляли, що критичний стан Навального викликали проблеми з обміном речовин.
  • Після численних прохань Навального дозволили транспортувати до Німеччини у берлінську клініку "Шаріте".
  • Німецькі лікарні заявили, що політика отруїли нервово-паралітичною речовиною з родини "Новачка".
  • Через замах на опозиціонера Німеччина погрожує Росії санкціями. Зокрема, Ангела Меркель розглядає варіант припинення роботи над проєктом "Північний потік-2".
  • 8 вересня низка ЗМІ повідомили, що Навальний вийшов з коми.
  • 14 вересня політика відключили від апарата ШВЛ.