16 лютого Федеральна служба виконання покарань повідомила про смерть Алєксєя Навального у виправній колонії №3. Згодом лояльні до Кремля медіа назвали діагноз тромбоемболія причиною смерті опозиціонера. Водночас фахівці висловлюють сумніви щодо цього.

Дивіться також "Ваше життя – це рух у напрямку стійла": Стаховський відреагував на смерть Навального

Сумніви у діагнозі Навального

Лікар-реаніматолог Алєксандр Полупанов, який раніше лікував Навального, заявив, що діагноз тромбоемболія може бути притягнутим за вуха, оскільки не було проведено необхідних медичних процедур для його підтвердження.

Те, що пишуть у ЗМІ та заявляють у ФСВП, що у Навального відірвався тромб і це була тромбоемболія... Неможливо підтвердити, тому що не було проведено жодних прижиттєвих маніпуляцій для визначення цього захворювання,
– зазначив Полупанов.

За словами лікаря, відсутність розтину та медичної інформації про розвиток стану Навального ставить відповідну версію смерті опозиціонера під сумнів. Полупанов наголосив, що у 2020 році, коли він оглядав Навального після отруєння, політик не мав ризиків для утворення тромбоемболії.

Коли помер політик

Журналіст видання "Радіо Свобода" Сєргєй Немалевич звернув увагу на заяву Навального від 9 січня. Тоді опозиціонер стверджував, що у колонії в Харпі, де він перебував, прогулянки у дисциплінарному ізоляторі розпочинаються о 6:30 ранку.

Згідно з "офіційною версією" Навальному стало погано "після прогулянки". Телеграм-канали зазначали, що політику нібито стало погано близько 13:00 години за місцевим часом.

"Думаю, він помер набагато раніше, ніж пише Baza, тому й встигли підготувати реліз і пригнати швидку констатацію смерті", – припускає Немалевич.

Більше про ситуацію

  • ​​У лютому 2021 року Навального засудили до 2 років і 8 місяців ув'язнення за звинуваченням у шахрайстві в рамках справи "Ів Роше". Згодом покарання змінили на 9 років колонії строгого режиму за сукупністю злочинів. Зокрема, приписали політику шахрайство та образу судді.
  • У серпні 2023 року Московський міський суд засудив Навального до 19 років позбавлення волі за створення "екстремістського співтовариства". За версією влади, Фонд боротьби з корупцією, який заснував Навальним, займався "екстремізмом".
  • Прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков підтвердив, що Кремль – у курсі події: "Щодо цього є певне зведення правил, якими зараз Федеральна служба виконання покарань послуговується", – заявив речник кремлівського ватажка.
  • Відомо, що президента Росії Владіміра Путіна проінформували про смерть опозиціонера. Крім того, слідчий комітет Росії розпочав перевірку за фактом смерті Навального, але її незалежність та прозорість – під великим питанням.