Кількість мобілізованих татар достеменно невідома. Про це повідомила представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева. Раніше російські загарбники заявляли про план на 1500 повісток.

Читайте також Ситуація відчутно погіршиться: чи зможе росія після мобілізації почати наступ на Миколаїв

"Повістки виписують безіменно"

Прямої кореляції виписаних повісток із заявленим планом немає. Окупанти намагаються мобілізувати якнайбільше кримських татар. Загарбники проводять в Криму так звані облави. Повістки виписують безіменно.

До особи підходять, запитують її ім'я і просто вписують це ім'я до повістки,
– заявила Ташева.

На вік ніхто не зважає. Повістки вручають як молодшим ніж 25 років, так і тим, кому вже за 60. Виписували повістки і багатодітним. Тому про часткову мобілізацію не мовиться взагалі.

Мобілізованих татар відправляють на військові навчання

Кримців, яким вручили повістки, відправляють на навчання. Втім, триває воно не довго, зазвичай загарбники говорять про 5 – 10 днів, наголосила Ташева.

Ми бачимо фактично таку тотальну мобілізацію на війну проти нашої держави,
– підсумувала представниця президента в АРК.

Чому немає протестів проти "могилізації" в Криму

  • За вісім років окупації загарбники зробили з півострова військову базу. Через велику кількість російських силовиків, у тому числі фсб-шників, татари бояться виходити на масові акції.
  • Свій протест кримці висловлюють за допомогою наліпок на машинах "Ні війні" та українських пісень на весіллях. Бувають і одиничні пікети.
  • Наразі відомо про понад 40 затриманих кримських татар.
  • Радник керівника ОП Михайло Подоляк назвав масову мобілізацію кримських татар справжнім геноцидом за етнічною расою. Таким чином окупанти намагаються зачистити території від нелояльного до Москви населення.

Вас може зацікавити – Чому росія кидає кримських татар на війну: дивіться відео