Російські загарбники вважають нинішню ситуацію у світі сприятливою для того, аби здобувши перемогу біля Авдіївки, змусити Україну до переговорів. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Денис Попович.

Дивіться також Відповідь на питання "Хто бомбив Донбас?": що на російському ТБ розповідають про Авдіївку

Перемога важлива

Перший етап російського наступу на Авдіївському напрямку не вдався, тож окупанти перейшли до другого. Зараз противник активно перекидає підкріплення на північний та південний фланги для того, щоб замкнути кільце оточення.

Військове керівництво Росії не жаліє людей, а прагне здобути перемогу, щоб покласти на стіл разом із певними досягненнями на Лимано-Куп'янському напрямку. А потім змусити Україну до переговорів щодо припинення вогню на російських умовах.

Перемога завжди важлива, адже вона підносить морально-психологічний стан військ,
– сказав військовий експерт.

Навіщо росіянам перемога в Авдіївці: дивіться відео

План росіян

На чолі атакувальних потуг Росії на Авдіївському напрямку стоять підрозділи "Шторм-Z". Це колишні ув'язнені, яких взяли до лав російської армії.

Зараз їх кидають в бій. Ці зеки не в курсі ситуації, яка відбувається на фронті. Їх там кладуть, але на зміну приходять нові підрозділи,
– зазначив Попович.

Другий на вістрі цього списа – так званий другий армійський корпус квазі республік "ЛДНР". Тих, кого не шкода, росіяни кидають вперед і намагаються досягти тактичного просування. Але потім, ймовірно, заходитимуть більш підготовлені підрозділи для того, аби розвивати успіх.

"Такий загальний план, який ворог намагається реалізувати, й поки немає жодних підстав думати, що окупанти відмовляться від своїх цілей", – додав військовий експерт.

Втрати росіян на Авдіївському напрямку

  • За даними британської розвідки, Росія перекинула під Авдіївку близько 8 бригад. Втім, ці підрозділи, ймовірно, зазнали одних з найбільших у 2023 році втрат серед російської армії.
  • Раніше Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що за понад два тижні наступ втрати росіян під Авдіївкою становлять приблизно 4 тисячі окупантів.
  • У Генштабі ЗСУ відзначили, що на Авдіївському напрямку впродовж 20 жовтня українські військові знищили рекордну кількість окупантів – 1380 росіян.