Про це йдеться у зведенні Міноборони Британії. Там наголошують, що російські сили використовували невеликі човни, щоб зберегти свою присутність на ключових островах.

Важливо Ворог готував ДРГ, а українські захисники знищили їхні плавзасоби, – Гуменюк

Яка тактика боїв за дельту Дніпра

Також вони запевняють, що Україна кілька разів успішно застосовувала далекобійну артилерію для нейтралізації російських аванпостів.

За даними британської розвідки, обидві сторони також розмістили невеликі групи на Кінбурнській косі, яка панує над Дніпровською затокою.

"Обидві сторони, ймовірно, прагнуть зберегти свою присутність у цих районах, щоб контролювати морський доступ до стратегічно важливої річки і попереджати про будь-які спроби противника розпочати великий наступ через річку. Вкрай малоймовірно, що Росія спробує форсувати Дніпро штурмом: швидше за все, це буде надзвичайно складно та дорого", – підкреслили у зведенні.

Яка ситуація на Кінбурнській косі

  • Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк розповіла, що Росія надалі використовує Кінбурнську косу для тероризування протилежного берега. Вона зазначила, що росіяни здійснюють обстріли з Кінбурнської коси, так само як і навпроти Нікопольщини.
  • За її словами, росіяни намагаються тримати під вогневим контролем міжнародні транспортні морські шляхи, про які йдеться щодо залучення до зернової угоди.
  • Втім, Гуменюк наголосила, що стало перебувати на Кінбурнській косі російським військам не дозволяє робота Сил оборони України. Вона підкреслила, що окупанти відразу отримують потужну відповідь від наших воїнів.

Коли Україна зможе деокупувати Кінбурнську косу

  • Після контрнаступу ЗСУ восени 2022 року Кінбурнська коса залишилася єдиною територією у Миколаївській області, яка все ще перебуває під тимчасовою окупацією.
  • У ДПСУ інформували, що на Кінбурнській косі перебувають так звані донські "казаки". Там окупанти тримають броньовану техніку, "Тигри" та "Урали".
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов у січні заявив, що Кінбурнська коса може перейти під контроль Сил оборони України до початку туристичного сезону.