Про це розповіла кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко. За її словами, відвідини цього місця є хорошим засобом проти стресу та можливістю відволіктись від постійних обстрілів регіону.

Дивіться також У них важка доля: історія притулку на Харківщині, де дбають про тварин з деокупованих територій

Екскурсії на поле ірисів відновились

На полі можна побачити сотні сортів ірисів та близько 120 видів півоній. Це найбільше поле ірисів в Україні. Власники були змушені евакуюватись та залишити сад з початком повномасштабного вторгнення. Нещодавно вони повернулись і дуже хвилювались, чи вціліло щось після російських обстрілів.

Поле Ірисів на Харківщині

"Вирішили підготуватись до екскурсій, бо до нас надходило дуже багато дзвінків від людей. Я казав: які екскурсії, війна! Але люди кажуть, що їм потрібно якось перемкнути увагу від постійних вибухів", – розповів Дмитро Тараненко, власник "Elite garden".

Іриси з Харківщини відомі на увесь світ

Він розповів, що бойові дії відбувались фактично над полем. Одного разу росіяни випустили ракету по українському літаку, який пролітав повз, та влучили у землю неподалік саду.

Іриси з Харківщини можна зустріти на полях у Європі та США, адже власники займаються селекцією. Один з сортів має назву "Небесна сотня" – на честь загиблих героїв під час Революції Гідності. Черненко висловила сподівання, що вже незабаром з’явиться сорт ірису, який буде присвячено перемозі України та усім наших захисникам.

Останні новини Харкова

  • Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов припустив примусову евакуацію мирних жителів з окремих населених пунктів на Харківщині через російські обстріли.
  • Впродовж 5 та 6 червня росіяни атакували аміакопровід у Харківській області. На місці працювали усі профільні служби. Загрози для цивільного населення наразі немає.
  • Президент Володимир Зеленський наголосив, що для евакуації місцевих все готово. Людей вивезуть, якщо буде така необхідність.