Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.

Читайте також: Росія перекидає до Азовського моря кораблі з потужним озброєнням: деталі

Відновленням корабля займався Азовський судноремонтний завод, який виборов тендерну перемогу на проведення ремонтних робіт.

Розуміючи напруженість обстановки в Азовському морі, необхідність найшвидшого повернення "Донбасу" на службу, фахівці заводу в стислі терміни провели роботи з модернізації окремих систем та механізмів двигунів корабля, очищення та фарбування корпусу, обслуговування паливних, баластних цистерн тощо,
– йдеться у повідомленні.

У відомстві уточнили, що екіпаж корабля також брав активну участь в ремонтних роботах. Після повернення до українського флоту корабель ще має пройти обов’язкові ходові випробування.


Корабель перебував на ремонті/ Джерело: dpsu.gov.ua


Екіпаж корабля допомагав у ремонтних роботах/ Джерело: dpsu.gov.ua

Нагадаємо, за останні місяці Росія затримала понад 150 суден, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Президент України Петро Порошенко заявив, що Кремль на окупованій ним території збільшує військову присутність, через що погіршилася ситуація в Чорноморському та Азовському регіонах.

Про який корабель йдеться?Прикордонні сторожові кораблі проекту 205П — тип радянських патрульних катерів. Проект розроблений в середині 1960-х років. У 1967–1989 роках у Ленінграді та Владивостоку було побудували 137 таких кораблів, в тому числі 3 для Куби і 4 для Кампучії. Довжина корабля – 39,94 метра, водотоннажність – 238 тонни, швидкість – 35,6 вузла. екіпаж — 30 осіб.