Російські окупанти намагаються захопити підконтрольні Україні райони Луганської області, наступаючи з півночі. Та для цього їм треба переправитися через річку Сіверський Донець.

До теми Переправа у Білогорівці стала могилою 400 росіянам: The New York Times показало промовисті фото

Загарбники вже неодноразово намагалися її форсувати у районі селища Білогорівка, але зазнавали невдачі з чималими втратами – як живої сили, так і техніки. Але у війні проти України російське керівництво не надто рахується з втратами, тому і далі намагається форсувати річку, яка відзначається крутими берегами, які поросли лісом. Відтак знайти місце для переправи не так і просто.

У британській розвідці припускають, що російські війська найближчими днями знову намагатимуться форсувати Сіверський Донець. Цілком ймовірно, що робитимуть вони це зі сторони Лимана. За це місто тривають важкі бої. Українська армія може відступити з нього, адже окупанти, фактично, ракетними ударами майже повністю його знищили. Відтак там немає що утримуватися.

Для росіян же Лиман стратегічно важливий саме як плацдарм. Тут залізнична станція, а далі міст через Сіверський Донець. Звідти вони можуть планувати подальший наступ на Слов'янськ та Краматорськ, або намагатися йти в наступ на Лисичанськ та Сєвєродонецьк.

Читайте також Російські "елітні" десантники провалили мінімум 3 операції в Україні, – розвідка назвала причини

Сєвєродонецьк та Лисичанськ потрібні Росії для того, щоб повністю захопити Луганську область та вийти до адмінкордону з Донецькою областю. Це одна з підзадач російської армії в Україні. І захоплення цих міст Кремль намагатиметься "продати" росіян як чергову "перемогу" над Україною.

Проте Збройні Сили України продовжують вести добре організовану оборону сектора, завдаючи великих втрат Росії, відзначають у британській розвідці. За даними Генштабу ЗСУ, станом на 28 травня кількість ліквідованих окупантів – близько 30 тисяч осіб.

Дивіться відео про зброю, якою українці нищать окупантів