Сьогодні 12-річна донька найстаршої матері України 78-річної Валентини Підвербної у соцмережі опублікувала допис, у якому розповіла про психологічне і фізичне знущання над нею з боку матері.

До теми Всю ніч пила з друзями: жінку, яка повернула батьками мертве немовля у Вінниці, взяли під варту

Уже до вечора рішення про вилучення дитини ухвалив виконком Чернігівської міськради. Управління у справах дітей готує відповідний позов до суду.

Якщо суд підтримає рішення виконкому міськради, то дитину влаштують до патронатної сім'ї або оберуть іншу форму виховання. Якщо суд не підтримає рішення виконкому, то дитину повернуть матері.

З минулого року родина на обліку служби

У листопаді 2022-го представники ювенальної поліції склали на Валентину Підвербну два адміністративних протоколи: за невиконання батьківських обов'язків та психологічне насильство.

У січні цього року в Новозаводському суді Чернігова справу розглядали в закритому режимі. У березні її закрили – суд не побачив у діях жінки складу адмінправопорушення.

Дівчинка сама попросила забрати її від матері

Анна-Марія Підвербна заявила, що мати знущається з неї фізично та психологічно. Зокрема, б’є, дряпає, цькує, забороняє митися. Також є слова, що жінка хоче довести її до самогубства.

Поліція негайно відреагувала та разом із відповідними службами навідалась до Підвербних додому, у ході перевірки було встановлено, що дитина перебуває у неналежних санітарно-гігієнічних умовах та зазнає домашнього насилля.

Під час спілкування зі службами дівчинка попросила, щоб її забрали від матері.

У підсумку дитину забрали та привезли до дитячої лікарні. Під час огляду лікарі не виявили на тілі дівчинки слідів фізичного насильства.