Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 18,3 мільйони гривень, повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Цікаво: У Зеленського анонсували кардинальні зміни у НАЗК

Про виявлені ознаки кримінальних правопорушень повідомлено Національне антикорупційне бюро та Національну поліцію.

У Національному банку України одразу ж відреагували на звинувачення на адресу очільника НБУ. У прес-службі банку повідомили, що Яків Смолій не отримував від НАЗК жодної інформації про результати перевірки його декларацій.

Крім того, у Нацбанку запевнили, що їхній очільник готовий продовжувати співпрацю з антикорупційними органами та надавати коментарі і необхідну інформацію щодо перевірки ними висновків НАЗК.

Що відомо про Яківа Смолія?Яків Смолій – український банкір, кандидат економічних наук, а з березня 2018 року голова Національного банку України. До цього по два роки працював заступником та першим заступником голови НБУ.

Народився 1961 року на Тернопільщині, а у 1983-му закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю "Прикладна математика". До роботи в НБУ протягом 1994-2014 років працював на керівних посадах у банках "Аваль" та "Престиж". В обох був одним з акціонерів.