З повним переліком кандидатів можна ознайомитися на сайті ВРП.

Читайте також: Оголошені переможці конкурсу на посади до Вищого антикорупційного суду

Недоброчесні судді у списку переможців

Всього у затвердженому списку переможців конкурсу є 10 кандидатів щодо яких Громадська рада доброчесності має сумніви.

До прикладу, судді Наталія Волковицька та Ігор Бенедисюк затверджували схему Татькова-Ємельянова. Це судді часів Януковича, які незаконно втручались в автоматизований розподіл справ.

Що відомо про схему Татькова-Ємельянова?Тандем Віктора Татькова та Артура Ємельянова сформувався давно. На початку 2000 років Ємельянов був суддею і замголови Господарського суду Донецької області, а Татьков – головою Донецького апеляційного господарського. У суддів виникли спільні інтереси, в їх дружин з'явився спільний бізнес.

Їх підозрюють у втручанні в систему авторозподілу справ і тиск на суддів для прийняття потрібних рішень. Компанії, які втратили майно і визнані потерпілими, заявили цивільні позови на 535 мільйонів гривень.

волковицька
Наталія Волковицька

Зокрема Ігор Бенедисюк не може чітко пояснити чи позбувся російського громадянства. Каже, свого часу працював суддею в Росії з українським, що неможливо за законодавством північного сусіда. А ще Бенедисюк отримав від Петра Порошенка нагородну зброю, хоча це і заборонено законом.

бенедисюк
Ігор Бенедисюк

Ще одна членкиня Вищої Ради правосуддя – Тетяна Малашенкова – тісно пов'язана з Петром Порошенком. Працювала юристом в одній з його компаній.

малашкевич
Тетяна Малашенкова

Серед них є суддя наближений до одіозного політика Сергія Ківалова. Це син кума Ківалова – Максим Тітов. Він одночасно закрив понад 20 справ про нетверезе водіння. Просто чекав поки спливуть терміни давності справи. Це і насторожило Громадську раду.

За наполяганням громадськості Тітов мав бути люстрований одразу після Майдану, бо засуджував автомайнанівців за поїздки до Межигір'я. Суддя запевнив, що водії переконували, що не беруть участь в масових протестах.

тітов
Максим Тітов

У ВРП, де мають стежити, щоб призначення кандидата не шкодило загальній репутації суддівської гілки влади, ці застереження щодо кандидатів порушеннями не визнали. А от призначення ще одного родича Ківалова, а саме його племінника – Сергія Могила Вища рада правосуддя відклала, як ще 9 переможців. Саме Ківалов і допоміг йому свого часу отримати суддівську мантію.

могила сергій
Сергій Могила

Що таке Верховний суд України?Це вища судова установа держави, яка розглядає справи про злочини вищих посадових осіб, а також найважливіші державні злочини.