Таку думку в ефірі програми WTF розповів експерт Українського інституту майбутнього Ілія Куса. Він вважає, що наразі в Ізраїлі та Секторі Гази не готові до загострення конфлікту.

До теми ХАМАС зазнав великої шкоди, – ізраїльський журналіст про загострення на Близькому Сході

Експерт зазначив, що обидві свої політичні цілі вони виконали. Проте ризик конфлікту таки досі існує, як це відбувалось з так званими стихійними провокаціями.

"Ситуація дійсно дуже напружена. Але якщо мовиться саме про керівництво обох сторін, то вони, звісно, зараз не хочуть воювати, у цьому немає сенсу", – зазначив експерт Українського інституту майбутнього.

Чи зміниться політика Ізраїлю

На його думку, через "природу" коаліції – в якій абсолютно різне бачення того, який вигляд має мати політика Ізраїлю щодо палестинських та окупованих територій – фундаментальних змін не буде. Експерт назвав 2 варіанти політики Ізраїлю у питанні конфлікту:

  • приймуть тимчасове рішення щодо замороження, наприклад, поселенської політики – це було умовою арабської партії для участі в коаліції, вони вимагали замороження будівництва нових одиниць житла для єврейських поселенців на окупованих територіях;
  • не піднімати це питання взагалі, поки працює коаліція, адже це може спричинити її розвалення.

Ілія Куса вважає, що ніяких суттєвих змін на відповідному напрямку не буде, все що буде робити влада – це уникати провокацій настільки, наскільки це буде можливо.

Куса назвав ймовірні позиції Ізраїлю та ХАМАС у конфлікті: дивіться відео 24 каналу

Зміна керівництва в Ізраїлі: коротко

  • Парламент Ізраїлю 13 червня проголосував за новий уряд. Вперше з 2009 року до нього не увійшла партія колишнього прем'єра Беньяміна Нетаньяху.
  • Уряд сформували лідери партій "Яміна" Нафталі Беннетт та "Єш атід" Яір Лапід.