Своє розслідування розпочало Національне управління з боротьби з організованою злочинністю Чехії. Під підозрою – оточення Мілоша Земана.

До теми Президент Чехії Земан більше не може виконувати обов'язки через стан здоров'я

Підпис Земана на документах могли підробити

Правоохоронці припускають, що президенту могли не надати своєчасну медичну допомогу. Також є версія, що підпис Земана на документах міг бути підроблений.

Мовиться про наказ щодо скликання нової Палати депутатів на 8 листопада. Деталі розслідування чеська прокуратура не оприлюднює. Проте прокурори уточнили, якщо підозрюваних визнають винними, то їм може загрожувати до 2 років позбавлення волі.

Зараз триває початкова фаза досудового процесу, яка тепер відома як скринінг. Метою розслідування є з'ясування та перевірка фактів, які можуть свідчити про скоєння злочину,
– повідомив речник прокуратури Праги Алеш Цимбала.

Представники Земана продемонстрували відео з лікарні

Зазначимо, що у лікарні Земан опинився 10 жовтня. А лише 21-го представники його офісу продемонстрували відео, на якому глава держави. На кадрах видно, що Земан – дуже виснажений, він підписує документ, ледве тримаючи в руці ручку. Проте це, кажуть в оточенні Земана, свідчить, що наказ про скликання парламенту він підписав сам.

В офісі президента кажуть, що маніпуляцій не було

Глава офісу президента Вратіслав Мінар запевнив, що жодних маніпуляцій через стан Земана не було, мовляв, відсторонення його від обов'язків голови держави відбувається згідно з законом.

Читайте також Президента Чехії госпіталізували: інформацію про стан здоров'я Земана приховують