У одній із дев'ятиповерхівок у спальному мікрорайоні 4 під'їзди, а її величезний підвал може слугувати укриттям. Наводити лад у приміщенні почали лише пів року тому. Мовляв, коштів на це не було, тому довелося підвищувати квартплату.

До теми У Києві взялися за перевірку укриттів та сховищ для населення

Перевірка укриттів у багатоповерхівках

Як розповіла секретарка ОСББ Тетяна Вахненко, у 2021 році у будинку додатково на спільних зборах добавили до квартплати ще по одній гривні для того, щоб привести підвал у санітарний стан.

Там відремонтували труби, вивезли сміття, провели світло. Цього достатньо для тимчасового прихистку сотень людей.

Однак не все так добре в офіційному бомбосховищі, яке розташоване в будівлі колись потужного видавництва. Навіть переступити його поріг складно.

У Херсоні перевірили бомбосховища: дивіться сюжет 24 каналу

Бомбосховища у лікарнях та школах

У більш придатному стані укриття в закладах освіти та медицини, адже їх постійно перевіряють надзвичайники. Бомбосховище в лікарні існує, відколи експлуатується будівля, а це понад 40 років.

Там є санвузол і генератор на випадок відімкнення електрики. Адже її наявність надважлива для медзакладу.

Читайте також Як і де сховатися у разі війни у Львові: ексклюзивний фоторепортаж з укриття

Перевірили укриття і в школах. Там навіть встигли провести навчання, як діяти в екстремальній ситуації та потрапити у сховище без паніки.

Ми провели евакуаційні виходи, очистили, подивилися в якому стані. І кожна школа провела евакуацію дітей на випадок надзвичайних ситуацій,
– розповіла фахівчиня управління освіти Тетяна Кошелюк.

Перевірка укриттів триває не лише в Херсоні, а й по всій Україні. З наростанням військової загрози з боку Кремля ці приміщення мають бути доступними для жителів. Адже розраховані для порятунку життів у разі обстрілів.