Про це в інтерв'ю розповіла депутатка від "Слуги народу" та членкиня Національної ради з питань антикорупційної політики Галина Янченко. Вона наголосила, що закон не торкнеться інших секторів економіки.

До теми Не можна бути багатим, якщо ти не сплачуєш податки, – ексклюзивне інтерв'ю з Гетманцевим

Законопроєкт №5600 має на меті вирівняти податки для бізнесу, який видобуває корисні копалини. Правки до нього внесуть до наступного читання.

Як маніпулюють олігархи

Галина Янченко вважає, що на видобутку корисних копалин часто зловживають. Навіть із цінами перевезень Укрзалізницею.

На сьогодні не назвемо олігарха, який би не заробляв на надрах, корисних копалинах. І зокрема не маніпулював з обсягом, цінами. Тому це фактично другий законопроєкт з цієї серії про деолігархізацію,
– сказала Янченко.

Вона наголосила, що такі дії уряду й підвищення податків не торкнуться меншого бізнесу, де є багато гравців. Також це обійде сектори економіки, які впливають на українців.

Коли ухвалять всі закони про олігархів

Депутатка також розповіла, що 1 липня ухвалили президентський законопроєкт про деолігархізацію. Проте зазначила, що повністю проблеми це не розв'яже.

"Це лише початок. Це рамковий законопроєкт, який визначає, кого Україна має на увазі під олігархами, які критерії визначення. Далі буде ціла серія законів на цю тему", – сказала Янченко.

Важливо Зеленський взявся за багатіїв: що насправді передбачає законопроєкт про олігархів

Вона зазначила, що оскільки між першим і другим читанням має минути щонайменше 14 днів на подачу правок, то розглядають можливість, що роботу Верховної Ради продовжать. Тобто депутати підуть на канікули не 15 липня, як передбачено регламентом, а пізніше. Це, за словами "слуги народу" потрібно, щоб показати в частині роботи з деолігархізацією завершений компонент.

За якими критеріями визначають олігархів?

Згідно із законопроєктом Володимира Зеленського олігархом вважають того, хто підпадає під такі критерії: обіймає найвищі держпосади, має мандат або фінансує політичні партії, володіє або контролює ЗМІ, є монополістом, має активи понад 2 мільярди гривень.