"Після моєї відставки президент прийме відставку уряду. Всі міністри продовжать виконувати свої обов'язки. Я також продовжу виконувати конституційні повноваження прем'єр-міністра. Якщо на виборах в грудні ви виберете нашу політичну силу, я переоберуся на посаді прем'єра", – сказав прем’єр-міністр Нікол Вірменії Пашинян.

Читайте також: Що змінилось у Вірменії після Оксамитової революції

Тепер за процедурою Національні збори Вірменії, тобто парламент, має висунути нових кандидатів на пост прем'єра.

Нікол Пашинян це передбачив, а тому підписав зі своїм опонентом, керівником найбільшої фракції Гагіком Царукяном меморандум, щоб не висували свого кандидата. Якщо протягом двох тижнів нового прем'єр-міністра не оберуть, то на грудень призначать позачергові парламентські вибори.

Наразі Пашинян і прагне цього. У чинному скликанні його фракція "Єлк" має лише дев'ять мандатів, коли загальна кількість депутатів – 105.

Пашинян хоче бачити більшість свого представництва, своїх політичних сил, прибічників у парламенті,
– пояснив політолог Сергій Таран.

Заради цього навіть терміново в день його відставки змінили виборче законодавство. Якщо раніше депутатів в Національні збори обирали за дворівневою пропорційною системою. Тобто частина депутатів проходила за партійними списками, а частина на територіальних округах. Змінили на звичайну пропорційну систему без регіональних округів.

В опозиції вважають, що політичні сили не готові проводити вибори за новою виборчою системою. Адже необхідно щонайменше півроку на підготовку.

Однак Пашинян поспішає, аби не втратити довіру населення. І якщо на парламентських виборах його партія "Єлк" отримає більшість, то він знову стане прем'єр-міністром Вірменії. Однак експерти наголошують, переобрання Пашиняна не змінить геополітичного напрямку Вірменії, який зараз повністю спрямований в бік Російської Федерації.