Наразі компанія вже імплантувала пристрій трьом пацієнтам з повним паралічем кінцівок, а найвідоміший з них – Ноланд Арбо – живе з імплантом Neuralink вже понад рік, розповідає 24 Канал.
Дивіться також Neuralink взялася за розробку роботизованих рук, якими можна буде керувати мозком
Раніше випробування обмежувались лише США та Канадою, хоча також велась підготовка в Британії. Цього тижня Neuralink оприлюднила у соцмережі X оголошення про відкриття глобального набору добровольців.
Учасникам пропонують долучитися до експерименту, мета якого – дати людям можливість керувати комп’ютером силою думки. Основна вимога для кандидатів – наявність паралічу всіх чотирьох кінцівок.
Перший учасник випробувань, Ноланд Арбо, завдяки імпланту вже самостійно користується ноутбуком, керуючи курсором силою думки. Він не лише грає у стратегії, а й відновив дистанційне навчання в університеті, яке припинив після травми хребта. До імплантації він міг лише переглядати YouTube, тримаючи стилус у зубах для керування планшетом.
Другий учасник випробувань, Алекс, втратив рухливість внаслідок автокатастрофи. Після встановлення імпланту він повернувся до професії дизайнера, працює зі спеціалізованими застосунками, створює ескізи і проєктує деталі.
Також він навчився програмувати автоматизовані пристрої на платформі Arduino. За допомогою імпланту Алекс керує смартфоном, закріпленим на інвалідному візку, і бере участь в експерименті з керування роботизованою рукою за допомогою думок.