Відповідну заяву зробила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. За її словами, намагання Кремля нав'язати Так звані мирні переговори є спробою підкорення українців, а не припинення війни.

Варте уваги У Росії далі мріють про переговори: у Зеленського різко відповіли

Миру на умовах Путіна не буде

Анналена Бербок наголосила, що продиктований на умовах ракетних ударів та обстрілів українських міст мир протилежний справедливому миру, а проведення переговорів у той час, коли частина території України в окупації, суперечить міжнародному праву. Крім того, Бербок підкреслила, що відсутність війни не означає мир.

Ми не погоджуємося з тим, що Владімір Путін хоче нав'язати нам логіку минулих століть, згідно з якою право найсильнішого має більше значення, ніж міжнародне право,
– наголосила Бербок.

Також глава МЗС Німеччини наголосила, що зараз важливо продовжувати підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією, адже кожен, хто нічого не робить, несе за це відповідальність.

У Росії знову заговорили про переговори

  • Напередодні заступник глави МЗС Росії Сєргєй Вершинін заявив, що Росія готова до переговорів з Україною. Однак у Кремлі хочуть переговори "без попередніх умов" з урахуванням цілей, які озвучувала Москва.
  • Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк різко відреагував на заяви з Москви й наголосив, що цим Росія намагається вкотре переконати, що вона не збирається виводити війська з тимчасово окупованих територій та відповідати за свої злочини.
  • Крім того, Подоляк підкреслив, що встановити мир допоможе тільки перемога України, бо в іншому випадку Росія кримінально домінуватиме у світі.