Ламбрехт опублікував звернення у своєму інстаграмі. На відео вона каже, що 2022 рік став роком великих викликів через війну в Україні, та що у зв'язку з цим у неї видався рік дуже особливих вражень та зустрічей з цікавими людьми.

До речі Німеччина не діятиме самостійно у справі надсилання танків Україні

Під час звернення Ламбрехт розривалися салюти

При цьому на задньому плані розривалися феєрверки, що може свідчити про те, що вона записувала звернення пізно увечері, невдовзі перед новим роком.

У соцмережах відео викликало критику як "непрофесійне" через зміст звернення і через те, що воно має вигляд, як записане абияк в останній момент.

В опозиційній ХДС назвали це привітання черговим аргументом про те, що Ламбрехт – не та людина, яка мала б обіймати посаду міністра оборони в Німеччині.

Скандальне звернення Ламбрехт: відео

Німецькі ЗМІ критикують Ламбрехт

Критикою на адресу Ламбрехт вибухнули німецькі медіа. Газета Tagesspiegel опублікувала коментар із заголовком "Ламбрехт більше не може бути міністеркою". У публікації сказано, що з промови чиновниці можна зробити висновок, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну для неї "передусім цікавий професійний досвід".

Bild у своєму коментарі написав, що відео Ламбрехт "осоромило" Німеччину, і теж закликав до її відставки. Журнал Spiegel назвав звернення "недоречним і незручним".

У Spiegel пригадали міністерці зламані німецькі БМП Puma й додали, що скандал із відео, "ймовірно, загострить питання, чи заслуговує вона на посаду міністерки".

Речник Міноборони Німеччини під час пресконференції відмовився коментувати "приватне відео" очільниці відомства і заявив, що до його створення не причетні "офіційні ресурси".