Відповідна інформація на сайті грузинської прокуратури з'явилась 20 грудня. У Грузії генерал перебував у розшуку.

До теми Росія – загроза для Європи, – спільна заява президентів "Асоційованого тріо"

Влада Грузії затримала Каландадзе у Берліні

Поліція Німеччини затримала оголошеного у розшук правоохоронними органами Грузії Георгія Каландадзе 19 грудня 2021 року в аеропорту Берліна,
– повідомили у відомстві.

Там також пояснили, що Каландадзе підозрюють в незаконному позбавленні волі та катуванні громадянина Грузії Елберта Коберідзе.

За даними слідства, Каландадзе та інші силовики нібито в липні 2012 року катували мешканця Гальського району Елберта Коберідзе, щоб вибити з нього визнання у підготовці теракту.

До кримінальної справи, за їхніми даними, також причетні:

  • заступник міністра оборони Грузії Давид Ахалая;
  • голова Департаменту військової поліції Мегіс Кардав;
  • а також голова управління департаменту конституційної безпеки Абхазької Автономної Республіки Роман Шаматава.

До речі, за даними телевізійного видання "Мтавари", у Німеччині навчається син Георгія Каландадзе. Саме тому він й раніше бував у Берліні та інших країнах Європи. Проте досі його не арештовували.

Прокуратура Грузії повідомила, що звернеться до німецької сторони з клопотанням про екстрадицію Гігі Каландадзе до Грузії. Згідно з даними влади, йому в Грузії загрожує від 14 до 17 років тюрми.

Що відомо про Георгія Каландадзе

  • Георгій Каландадзе був начальником Генерального штабу Грузії за часів президенства Міхеіла Саакашвілі. У 2012 році, коли влада в країні змінилась, він покинув Грузію.
  • Каландадзе жив в Україні орієнтовно з 2014 року, зокрема з того часу, як його випустили під тиском Заходу. Крім того, стаття, яку приписують генералу вважається політично вмотивованою.
  • Також Георгій Каландадзе є радником в Збройних Силах України.

У чому влада Грузії звинувачує Саакашвілі – дивіться відео