Про можливість проведення наприкінці серпня нової нормандської зустрічі в коментарі виданню Obozrevatel заявив учасник української делегації в ТКГ у Мінську Сергій Гармаш.

До слова Росія намагається переглянути свою роль у нормандському форматі: в ЄС стурбовані

За його словами, така зустріч планується на 28 серпня, а підготовка до неї вже триває. Участь від України має взяти керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. З російської сторони – Дмитро Козак.

Це ще цікавіше, як на мене. Тому що там повинен бути Козак, а він же написав, що не братиме участь. Подивимося, це буде дивно, якщо його не буде,
– підкреслив Сергій Гармаш.

За словами журналіста, якщо зберуться радники лише з трьох сторін – України, Франції й Німеччини – це означатиме, що Росія фактично вийшла з нормандського формату.

Наразі немає інформації про те, хто може представити Німеччину й Францію на переговорах. Це можуть бути радники Макрона й Меркель або представники МЗС цих держав.

Президент України Володимир Зеленський пізніше в інтерв'ю одному з телеканалів підтвердив, що така зустріч справді відбудеться.

Ми домовилися про зустріч радників у нормандському форматі на кінець серпня – на 28 число. Далі буде зустріч міністрів, а тоді – лідерів країн,
– розповів президент.

Коротко про нормандський формат:

  • Це такий формат переговорів, метою якого є завершення російсько-української війни на Донбасі. Крім учасників війни, у переговорах також представлені Україна й Німеччина.
  • Перша зустріч відбулася ще в червні 2014 року. Після берлінської зустрічі 2016 року переговори призупинилися, а через понад три роки в грудні 2019 знову відновилися.
  • За час переговорів змінилися двоє лідерів – Еммануель Макрон замінив Франсуа Олланда, а Володимир Зеленський Петра Порошенка.
  • Лише Ангела Меркель і Володимир Путін брали участь у всіх зустрічах. На другій нормандській зустрічі також були прем'єри Італії й Великої Британії, а також голова Єврокомісії і президент Європейської Ради.