Це підтверджують і дані розвідки Великої Британії. Там вже назвали ймовірні напрямки найбільш запеклих боїв.

До теми росіяни формують нові добробати в Омській і Самарській областях із людей без досвіду, – ISW

Битва за Південь

У звіті розвідки дружньої нам країни вказують, що війна вже от-от увійде в нову фазу.

Фахівці вважають, що найважчі бої перемістяться на лінію фронту довжиною приблизно 350 кілометрів. Ця лінія тягнеться на південний захід від Запоріжжя до Херсона, паралельно річці Дніпро.

При цьому, розвідники зауважили, що українські сили все частіше зосереджують свої цілі на мостах, складах боєприпасів і залізничному сполученні в південних областях нашої держави.

росія стягує війська на Південь

Очевидно, що окупанти зрозуміли: скоро з Півдня України їм доведеться тікати. Це буде просто жахливим ударом для них і підірве всі наміри. Тому вони цинічно намагатимуться такого розвитку сценарію не допустити. Це відзначили й у розвідці Великої Британії.

Зокрема, повідомили, що батальйонні тактичні групи чисельністю від 800 до 1000 військовослужбовців росія розгорнула в Криму. Їх майже напевно використають, щоб підтримати війська окупантів у Херсонській області.

Крім того, ще 2 серпня до Криму росіяни перекинули нова БТГ. А ще одна передислокується зі складу східного угруповання військ. Ймовірно, найближчими днями їх відправлять у Херсонську область.

Та ЗСУ не сидять на місці. Вони намагаються вплинути на здатність росії до забезпечення. Тому використовують комбінацію ефектів блокування, пошкодження, погіршення, заборони, руйнування залізничної гілки, яка з'єднує Херсон з Кримом.

Що відбувається на південному полі битви зараз

  • Херсонський активіст Володимир Молчанов розповідав, що росіяни отримали наказ бути готовими до наступу на Півдні. Наші військові казали, що окупанти почали розміщувати кадирівців на Херсонщині, щоб вони не дозволяли російським солдатам відступати. Також росіяни створюють ударне угруповання, щоб завадити нашому контрнаступу.
  • Радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов також казав, що окупанти стягують на Південь свої війська. Мовиться про частину резервів з важливого для них Ізюмського напрямку, а також "славнозвісну" 35 армію. Вже до 90% десантно-штурмових військ росії перебувають на Півдні України.
  • Ці дані підтверджував і радник глави Офісу Президента Олексій Арестович. За його словами, командуванню ворога мають докласти про готовність до наступу орієнтовно 6 – 8 серпня. Наразі окупанти стягують сили на цей напрямок.

Дізнайтесь більше про ситуацію на фронті від Генштабу ЗСУ: дивіться відео