Так, лідери НАТО переконані, що Росія є "найбільш значною і прямою загрозою безпеці союзників, а також миру і стабільності в євроатлантичному регіоні".

До теми Зеленський пояснив, як НАТО може повністю зламати тактику Росії

Дії Росії непокоять Альянс найбільше

В Альянсі зазначили, що Росія намагається встановлювати вплив та прямий контроль над іншими країнами за допомогою примусу, підривної діяльності, агресії та анексії. При цьому країна-агресорка використовує звичайні, кібер- та гібридні засоби проти країн-членів НАТО і міжнародних партнерів.

Примусова військова позиція Кремля, його риторика та доведена готовність застосувати силу для досягнення своїх політичних цілей підривають міжнародний порядок, заснований на певних правилах. Також Альянс непокоїть той факт, що Росія модернізує свої ядерні сили й погрожує їхнім застосуванням.

Вона (Росія – 24 канал) спрямована на дестабілізацію країн на нашому Сході та Півдні. На крайній Півночі її здатність зірвати підкріплення союзників і свободу судноплавства через Північну Атлантику є стратегічним викликом для Альянсу. Збройне нарощування Москви, в тому числі в Балтійському, Чорному та регіонах Середземного моря, а також її військова інтеграція з Білоруссю кидають виклик нашій безпеці та інтересам,
– мовиться в тексті Альянсу.

Україна є важливою: вторгнення Росії змінило все

У НАТО наголосили, що загарбницька війна Росії проти України порушила мир і серйозно змінила середовище безпеки. Жорстоке та незаконне вторгнення Росії, неодноразові порушення міжнародного гуманітарного права та жахливі звірства російської армії спричинили невимовні страждання та руйнування.

Сильна незалежна Україна є життєво важливою для стабільності євроатлантичного простору. Поведінка Москви відображає модель агресивних дій Росії проти своїх сусідів і ширшої трансатлантичної спільноти. Ми також стикаємося з постійною загрозою тероризму в усіх його формах і проявах. Повсюдна нестабільність, зростаюча стратегічна конкуренція та прогресуючий авторитаризм кидають виклик інтересам і цінностям Альянсу,
– наголосили в НАТО.

Коротко про нову стратегію НАТО

29 та 30 червня глави держав і урядів союзників НАТО зібралися разом у Мадриді та схвалили нову стратегічну концепцію. Нова Стратегічна концепція Альянсу підтверджує, що його ключовою метою є:

  • стримування та оборона;
  • попередження криз та управління ними;
  • кооперативна безпека.

У зв'язку з останніми подіями, насамперед діями Росії. НАТО планує значно посилити навчання й сили стримування та оборони, зобов'язуючись захищати один одного у випадку нападу. Для посилення сил оборони НАТО постійно слідкуватиме за ситуацією на суші, морі та в повітрі, посиливши комплекс протиповітряної та протиракетної оборони. Також зазначається, що допоки у світі існуватиме ядерна зброя, НАТО залишиться ядерним альянсом, щоб мати силу стримування.

Позиція сил стримування та оборони НАТО базується на відповідній комбінації можливості ядерної, звичайної та протиракетної оборони, доповнені космічними і кібер-можливостями. Члени Альянсу домовилися продовжувати підвищувати колективну готовність до будь-яких загроз, зокрема: нарощувати сили, оперативність, інтеграцію та здатність до розгортання.

Наше бачення чітке: ми хочемо жити у світі, де суверенітет, територіальна цілісність, права людини та міжнародне право поважаються, і кожна країна може вибрати власний шлях, вільний від агресії, примусу чи підривної діяльності. Ми працюємо з усіма, хто розділяє ці цілі. Ми виступаємо разом, як союзники, щоб захищати нашу свободу та робити внесок у більш мирний світ,
– наголосили в НАТО.

До теми – США перекидають додаткові війська в Європу: дивіться відео