Про це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, у розхитуванні світу зацікавлені Росія, Іран, Північна Корея та низка терористичних організацій, зокрема, ХАМАС.

Дивіться також В очікуванні бурі: чи вдалося Байдену загасити велику пожежу на Близькому Сході

Ці країни зацікавлені у розхитуванні світу

Михайло Подоляк зазначив, що Росія, Іран, Північна Корея та деякі терористичні організації типу ХАМАС хочуть, аби правила у світі були повністю зруйновані. У такий спосіб вони отримають шанс вижити, бо надалі Росія та Іран не зможуть існувати у такому вигляді, як зараз.

Росія та Іран – це країни-провокатори. Москва провокує весь демократичний світ та міжнародні правила, за якими живе весь світ. Тегеран провокує не лише демократичні держави, але й арабський світ.

Радник голови ОПУ підкреслив, що Китай претендує на іншу роль у світі. Тому Пекін – не повноцінний партнер цієї "вісі зла". Там вже не розглядають Росію як свого стратегічного партнера.

Китай – це зовсім інший рівень, він не партнер таких країн, як Росія. Сьогодні Китай інакше дивиться на Росію, ніж до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тоді Китай міг якоюсь мірою сприймати Росію як партнера, який може давати доступ до інших ринків, транзитні можливості тощо,
– пояснив він.

Є кілька причин, чому Пекін вже не сприймає Москву як свого партнера:

  • Репутація Росії погіршилась, тому вона вже не може бути стратегічним партнером;
  • Росія показала слабкість свого ВПК та армії;
  • Москва "обнулила" свої наративи, які залякували світ;
  • Росія ніколи не мала технологічно розвинутий сектор економіки.

Подоляк про країни, які хочуть розхитати світ: дивіться відео

Країни формують "вісь зла": що відомо

  • Нещодавно один із лідерів Республіканської партії у Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що Китай, Росія та Іран утворюють "вісь зла". За його словами, це виклик для США. Макконнелл вважає, що зараз світ перебуває у більшій небезпеці, аніж будь-коли. Тому потрібно активізуватися та розібратися з "новою віссю зла".
  • Зокрема, політик назвав Тегеран головним спонсором тероризму, бо він надає ударні дрони Кремлю. Про Пекін він сказав, що це сторона, яка підтримує країну-агресорку. Зокрема, Макконнелл пригадав заяву лідера КНР Сі Цзіньпіна про "нескінченну дружбу з росіянами".
  • Також Мітч Макконнелл констатував, що азійські союзники США – Японія, Південна Корея, Тайвань – зацікавлені у тому, що відбувається в Україні, бо лідер КНР спостерігає за цим. Він наголосив: якщо зараз Росія не програє, то війна може прийти в одну з країн НАТО.