Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він поділився деталями того, наскільки це озброєння є потужним.

До теми В ООС вже добре освоїли французькі САУ на шасі CAESAR і ефективно нищать окупантів

У чому саме особливість і потужність зброї CAESAR

Франція була готова надати нам важку зброю, а потім сказали, що вже передали Україні безконтактні підривники для снарядів САУ CAESAR. Як пояснив військовий експерт, їх використовують для ураження піхоти відкритої й укрито розташованої.

Тієї піхоти, яка сидить в окопах, і відкрито розташованої неброньованої техніки. Для цього і є цей підривник,
– наголосив Жданов.

Він додав, що різниця лише в тому, що на сьогодні ті снаряди, які застосовують гаубиці CAESAR, підриваються методом контакту, тобто або контакту із землею, або з ціллю, у яку вони влучили.

Переданий же дистанційний підривник підриватиме снаряд на певній висоті, яку там встановлять. Є положення високе й низьке. Повітряний підрив снаряда розповсюджує осколки з верху вниз. Вони потрапляють, зокрема, в окоп.

"Зона ураження набагато більша й вірогідність ураження противника набагато вища. Повітряний розрив надає більшу ефективність осколкового фугасному снаряду стосовно ураження противника", – роз'яснив потужність військовий експерт.

Зброя від Франції: що ще відомо

  • Отримані від Франції самохідні артилерійські установки CAESAR ведуть вогонь по цілях в тилу російських військ на Донеччині та Луганщині, де зараз тривають найзапекліші бої.
  • Відомо, що французька держава вже надала нашій державі 6 САУ CAESAR. Вони прибули ще наприкінці квітня. Проте ЗМІ повідомляють, що розглядається передача ще 6 гармат до кінця червня. Еммануель Макрон може це оголосити в Україні, якщо його візит таки відбудеться.
  • Власне, нещодавно якраз і з'явилась інформація про те, що президент Франції може таки відвідати Україну. Про це повідомляють іноземні ЗМІ. Під час візиту Макрон й цілком може оголосити додаткові поставлення зброї українським бійцям для протистояння з російськими окупантами.

Варто дізнатись – як російська армія "поставила" Україні нову зброю: деталі у відео