Нова методика дозволяє з високою точністю видаляти крихітні пухлини

18 травня 2010, 19:10

Спеціалісти Ліверпульського дитячого госпіталю "Олдер Хей" розробили нову техніку оперування головного мозку.

Вона дозволяє з неймовірною точністю виявляти та видаляти навіть крихітні пухлини.
12-річний Бредлі Мартін - один з перших пацієнтів, якому проведуть операцію за новою методикою. У його мозку виявили маленьку кісту, яка спричиняє епілептичні приступи.

Бредлі Мартін (пацієнт): “Я зовсім не нервую, бо знаю, що хірурги у цьому госпіталі - одні з найкращих у світі. Тому я абсолютно спокійний”.

Бретт Мартін (батько пацієнта): “Він їздить на гірському велосипеді. Ми дуже хвилюємось, коли він катається, адже у нього може статися епілептичний приступ на швидкості. Сподіваюсь, його вилікують”.

Операція триває 5 годин. Спершу до голови пацієнта прикріпляють спеціальні електроди. Вони дозволяють з'єднати та налаштувати сканери, які відіграють роль навігаційної системи під час оперування мозку. З їхньою допомогою лікарі створюють тривимірну карту голови і вже на ній визначають місце розташування та розміри кісти з точністю до міліметра.

Завдяки цьому хірурги можуть виявити та видалити дрібні уражені тканини мозку. Потім пацієнта перевозять у спеціальний магнітно-резонансний томограф. За допомогою сканера лікарі перевіряють чи не залишилось слідів кісти.

Саша Берн (хірург дитячого госпіталю "Олдер Хей"): “На МРТ ми перевіряємо результати, і можемо одразу повідомити батькам як пройшла операція. Сканер миттєво надає всю необхідну інформацію, це дуже заспокоює і нас, і їх. А для пацієнта це означає, що не потрібно буде вдруге отримувати дозу анестезії. Все робиться за один раз... Розріз залишається відкритим, тому в разі чогось ми можемо повернутися в операційну та видалити частинку тканини, яку пропустили. Після цього МРТ буде чистим”.

Якщо причиною приступів епілепсії була саме кіста, то Бредлі та його батьками більше немає про що турбуватися. Після операції хлопець пройде нескладний курс реабілітації і зможе спокійно займатися спортом. А інноваційна техніка британських хірургів вже допомагає при лікуванні новонароджених, і має великі перспективи в оперуванні ракових пухлин.