В повідомленні суду йдеться, що крім суддів, секретарів і прокурорів в залі суду будуть присутні максимум два адвокати родичів, два захисники та обмежене число представників преси. Публічна галерея над залом суду буде зарезервована для кількох родичів.

Варте уваги Андрій Бурлака та справа MH17: що відомо про генерала ФСБ

Окрім того, і їм доведеться дотримуватися рекомендацій нідерландських медиків щодо відстані в 1,5 метра один від одного. Також зазначається, що якщо в людини буде симптоми простуди чи температура то її в приміщення не пустять.

Всі інші зможуть стежити за засіданням суду онлайн.

Що відомо про збиття МН17?17 липня 2014 року у небі над Донбасом з ракети "Бук" збили пасажирський літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines. Лайнер здійснював рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Загинули усі 298 пасажирів та члени екіпажу.

Офіційне слідство підтвердило, що ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас. Належала вона 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області. Російська влада традиційно заперечує причетність своїх структур до трагедії.

Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення:

  • колишньому "міністру оборони" так званої "ДНР" Ігореві Гіркіну (Стрєлкову);
  • генерал-майору Сергієві Дубінському (Хмурому). Він командир розвідки "ДНР", офіцер ГРУ РФ. Йому можуть інкримінувати організацію атаки на літак;
  • полковнику Олегові Пулатову (Гюрзі). Він ветеран російських ВДВ, його згадано у зв'язку з перевезенням "Бука" та організацією охорони району падіння уламків збитого літака. Міг бути біля установки в момент запуску;
  • громадянину України Леонідові Харченку (Кроту), бойовику "ДНР".

Відзначимо, що лише Пулатов представлений адвокатами з нідерландської фірми, яким допомагає російський адвокат Кутіна. Ніхто з них в залі суду так і не з'явився. Всі четверо оголошені в міжнародний розшук.

Перша фаза суду, яка відбулася 9 та 10 березня з наступною перервою до 23 березня, була організаційною. Суд розглядав такі питання, як хто буде представлений в суді, чи готова до розгляду сама справа і так далі. Справа складається з 36 тисяч сторінок та "величезної кількості цифрових файлів, які будуть демонструватися на екрані".

Останнє судове засідання 23 березня відбулося за відсутності публіки через обмежувальних заходів, введених у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Після блоку слухань в червні, наступний блок судових днів призначений на вересень.

збитий боїнг над донбасом