Представник легіону "Свобода Росії", координатор Політцентру, Ілля Пономарьов пояснив, як це сталося. Він зазначив, що передовсім слід завдячувати шаленій корупції всередині країни-агресорки.

Читайте також "Звільнення" міст, контроль над частиною регіону: усе, що відбувається на Бєлгородщині

Гроші на укріплення оборони осіли у кишенях

Пономарьов зауважив, що росіяни банально розкрали кошти, які виділили на побудову так званих оборонних ліній. Власне, мовиться про 125 мільйонів доларів. За цю суму Пригожин мав наставити своїх пірамідок. Хай там як, добровольці просто не побачили такого роду перешкод на своєму шляху.

Був певний спротив з боку прикордонників та наданих їм озброєних формувань, але в підсумку вони просто розбіглися та втекли,
– зазначив він.

Представник легіону підкреслив, що хоч добровольці і входять до ЗСУ, але "жодної ролі українських військових там (у Бєлгородській області – 24 Канал) немає". За його словами, зараз відбувається російська операція. Її спланували та виконують громадяни Росії.

Пономарьов ще раз підкреслив, що жоден український військовий на території Росії не діяв. Аналогічна ситуація і з озброєнням. Для рейду залучали танки, які вдалося затрофеїти під час звільнення з-під окупації Харківщини.

Зауважимо, що слова Пономарьова підтверджує також український чиновник. Він, на умовах анонімності, розповів журналістам, що йому відомо про участь України у рейді Бєлгородської області.

Українці обороняли кордон

  • За його словами, наші військові "здебільшого діяли як підтримка". Їхня задача – оборона українського кордону у районі проведення добровольцями рейду. Це робили на той випадок, якщо у російських загарбників буде бажання здійснити контратаку.
  • Водночас чиновник заявив, що добровольці таки зазнали втрат під час цієї операції. Втім, вони не вплинули на боєздатність ані РДК, ані легіону "Свобода Росії".
  • Зауважимо, що російська пропаганда розсипалася абсолютно іншими заявами. Мовляв, вдалося "знищити понад 70" бійців. З цікавого, окупанти прагнуть видати їх за українців.